Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Regulovaná cena plynu

Co je regulovaná cena plynu?

Výsledná cena, kterou za plyn platíme, je složena ze dvou částí. První z nich je neregulovaná a souvisí se spotřebou. Druhou složkou je regulovaná cena plynu. Ta už nesouvisí s tím, kolik plynu spotřebujeme, ale souvisí s celou distribuční soustavou. Regulovaná cena plynu je pevně dána a může se průběžně měnit. V této části ceny jsou zahrnuty veškeré náklady, které má vlastník distribuční soustavy. Ty mu vznikají třeba ve spojení s budováním, údržbou, stejně jako se zajištěním bezproblémové a včasné dodávky.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.