Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Přípojka plynu

Co je přípojka plynu?

Přípojka je místo, kde se běžné distribuční rozvody plynu setkávají s rozvody, které dále pokračují do určité domácnost. Tímto místem je právě přípojka plynu, kde se jednotliví odběratelé připojují ke zmíněné distribuční síti. Přípojka může být realizována jak u rodinných domů, tak i u bytových domů, od které jsou dále realizovány rozvody do konkrétních bytů, kdy má každý z nich svůj plynoměr. Aby mohla být přípojka plynu zřízena, je přirozeně nutné uzavřít smlouvu s některým dodavatelem plynu, od kterého ho budeme odebírat.

Spočítat ceny plynu?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.