Cestovní pojištění – srovnání cen

Co je plynový zářič?

Plynový zářič je zdroj tepla ideální pro venkovní terasy, zahrádky restaurací nebo pro vytápění altánů či party stanů. Z bezpečnostních důvodů se plynové zářiče hodí pro vytápění pouze dobře větraných prostor a musí být umístěny v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů.

Jak funguje plynový zářič?

Plynový zářič má většinou podobu teleskopického stojanu nebo kuželu, ve kterém je umístěný plynový hořák. Pro menší prostory se hodí také závěsné plynové zářiče.

Plynový zářič je nejčastěji napájen propanbutanovou lahví. Tu umístíte do stojanu topidla, aby nekazila estetický dojem. Závěsné zářiče je možné napájet zemním plynem.

Jak vybrat plynový zářič?

Při výběru plynového zářiče je rozhodující výkon. Zvolte ho podle toho, jak velký prostor potřebujete vytápět. Na balkon nebo terasu postačí plynový zářič o výkonu pár kilowattů, na zahrádky restaurací jsou potřeba topidla o výkonu přes 10 kW. Většina zářičů umožňuje regulaci plamene, a tak intenzitu tepla snadno přizpůsobíte počasí.

Spotřeba plynového zářiče se uvádí v g/h, nebo se můžete setkat s délkou provozu v hodinách.

Neplatíte příliš za plyn?

Jaké další funkce nabízí plynové zářiče?

Plynový zářič by měl být vybaven piezo zapalováním, které umožní zažehnutí jiskry stisknutím jednoho tlačítka. Další užitečnou funkcí je bezpečnostní ventil, který přeruší přívod plynu při pádu topidla. U velkých plynových zářičů by měla být samozřejmostí kolečka pro snadnou manipulaci.

Změnit dodavatele
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2