Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Odběrné plynové zařízení

Odběrné plynové zařízení

Odběrné plynové zařízení je zařízení, které začíná hlavním uzávěrem plynu a končí jednotlivými spotřebiči, které plyn jako takový využívají. Pokud budeme konkrétní, tak odběrné plynové zařízení je v podstatě soustava všeho, co je spojeno s distribucí plynu přímo u konkrétního zákazníka jako takového. OPZ, jak se odběrné plynové zařízení také nazývá, může být domácím plynovodem, plynoměrem, stejně jako sem patří i jednotlivé regulátory tlaku, uzávěry, ale také různé jednotlivé spotřebiče, které samotný zemní plyn používají ke svému účelu.

Neplatíte příliš za plyn
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.