Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Nedoplatek za plyn

Co je nedoplatek za plyn?

Platba za plyn probíhá na základě zálohového systému, v souvislosti se kterým přijde jednou do roka vyúčtování. Pokud se na něm objeví nedoplatek za plyn, znamená to, že jsme na zálohách zaplatili méně, než jsme skutečně spotřebovali. V takovém případě je součástí vyúčtování také informace o tom, jakým způsobem nedoplatek za plyn nejlépe uhradit. Součástí bývá i informace o zvýšení záloh, která by měla v budoucnu tyto konkrétní problémy eliminovat. Výše nedoplatku může být u každého odběratele zcela individuální.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.