Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Licence na dodávku elektřiny

Co je licence na dodávku elektřiny?

Licence na dodávku elektřiny je povolení, které obdrží podnikatel, který může distribuovat elektrický proud. Ne každý totiž může elektřinu dodávat. Podnikatel, který má zájem na tom distribuovat elektrický proud, musí požádat Energetický regulační úřad. Právě tím konkrétně je licence na dodávku elektřiny vystavena. Její předmět je spojený nejenom s její distribucí a přenosem, ale samozřejmě také s možností jejího následného prodeje. Informace o tom, komu byla licence na dodávku elektřiny udělena, je uvedena v Energetickém regulačním věstníku, který sdružuje veškeré informace o tom, kdo může elektřinu na našem území dodávat. Licence je pětiletá.

Neplatíte příliš za elektřinu?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.