Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Hustota zemního plynu

Co je hustota zemního plynu?

Hustota je známá fyzikální veličina,  která se však může vázat také k plynu. A to k tomu zemnímu, který je dnes využíván na celé řadě odběrných míst. Je třeba si pamatovat, že hustota zemního plynu je dána hlavně tím, v jakém konkrétním skupenství je nalezen. Pokud jde o suchou formu, je  hustota zemního plynu 0,7 kilogramu  na jeden metr krychlový. V případě kapalné formy  je uváděna hustota 400 kilogramů  na jeden metr krychlových. V rámci distribuce se jeho hustota příliš nemění, pouze nepatrně, vlivem teplot.

Neplatíte příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.