Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

GJ

Co je GJ nebo gigajoul?

GJ (gigajoul) je zkratka, která se používá v oblasti energie. Je pojmenován podle anglického fyzika, podle Jamese P. Joulea. Aktuálně se daná jednotka používá v souvislosti se spotřebou energií. Konkrétně je jednotkou GJ označováno teplo, kterým vytápíme naše domovy. Těmito hodnotami nám následně dané teplo počítají i jednotlivé teplárny na vyúčtování. GJ neboli gigajoul se v souvislosti s teplem může užívat také ve chvílích, kdy chceme vyjádřit i to, kolik tepla jsme schopni získat například ze dřeva, stejně jako třeba i z uhlí.

Změnit dodavatele
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.