Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Frekvence placení záloh

Co je frekvence placení záloh

Frekvence placení záloh znamená termín, jak často odběratel hradí zálohy dodavateli elektřiny nebo plynu. Nejčastější frekvence placení záloh jsou:

  • měsíční,

  • čtvrtletní,

  • pololetní,

  • roční.

Například při měsíční frekvenci placení záloh je určen den v měsíci, kdy musí být záloha uhrazena na účtu dodavatele.

Neplatíte příliš za elektřinu?

Kde najít frekvenci placení záloh?

Frekvence placení záloh je zakotvena ve smlouvě, ale najdete ji také v ročním vyúčtování. Ve vyúčtování vám dodavatel předepisuje platby záloh na další rok a kromě jejich výše se tam dozvíte také konkrétní data, ke kterým musíte zálohu odeslat na účet dodavatele.

Jak si nastavit frekvenci placení záloh?

Na frekvenci placení záloh se dohodnete se svým dodavatelem. Obvykle se odvíjí od vaší spotřeby, tedy výše záloh za elektřinu. Čím vyšší spotřebu máte, tím spíše budete zálohy za elektřinu hradit v kratší frekvenci. Naopak u nižší spotřeby se můžete domluvit na frekvenci placení záloh jen jednou za čtvrtletí nebo jednou za půl roku.

Změnit dodavatele energií
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.