Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Fixace ceny plynu

Co je fixace ceny plynu?

Fixace ceny plynu je možností, jak si do budoucna cenu stanovit v takové výši, jaká je teďCeny plynu, jak v rámci regulované, tak i v rámci neregulované složky se mohou průběžně měnit. A to v souvislosti s náklady, s vývojem na trhu nebo v rámci cenové politiky dodavatele. Danou možnost lze domluvit smluvně s konkrétními dodavateli. Fixace ceny plynu se vyplatí ve chvíli, kdy se v následujících letech očekává růst cen. Naopak se nevyplatí, kdy je očekáváno, že ceny půjdou celkem rapidně dolů.

Neplatíme příliš za plyn?
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.