Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Fixace ceny elektřiny

Co je fixace ceny elektřiny?

Fixace ceny elektřiny je možnost, jak si konkrétní placenou sazbu uchovat i do dalších let. Za odebranou elektřinu je třeba platit, a to na základě hodnot z elektroměru. Konkrétní ceny obvykle určuje několik faktorů, kde hraje roli i cenová politika distributora. Stejně tak mají na cenu vliv i náklady nebo daně. Obvykle je toto ustanovení součástí smlouvy a je dáno určitým obdobím. Fixace ceny elektřiny je výhodná ve chvíli, kdy se očekává výraznější růst, na který nechceme doplatit. Pokud naopak ceny klesají, není fixace příliš dobrou volbou.

Spočítat ceny elektřiny
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.