Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Burza zemního plynu

Co je burza zemního plynu?

Čím levnější plyn odebíráme, tím pro nás lépe. Nejenom porovnání cen plynu je cestou k nízké ceně. Tu totiž neovlivňuje jenom cenová politika dodavatele, ale i burza zemního plynu. Ten je totiž aktuálně jednoduše obchodovatelnou komoditou a jeho ceny se tak mohou měnit. Burza zemního plynu může být spojena s obchody na několika burzách, a to jak v souvislosti s jeho budoucí distribucí, tak i v souvislosti s tím, že lze danou komoditu nakoupit ve formě investice. Vydělávat lze poté na růstu, ale i na propadu ceny.

Spočítat ceny plynu
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.