Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Břidlicový plyn

Co je břidlicový plyn

Jedná se o zemní plyn, který je nahromaděný pod zemí, a to ve formě břidlic. V posledních letech se především ve Spojených státech, ale i v dalších oblastech stal poměrně výrazným zdrojem zemního plynu. Břidlicový plyn je vzhledem ke svým zásobám poměrně hojně využívaný, protože je aktuálně schopen plně uspokojit až poloviční dodávku po zemním plynu. Břidlicový plyn není samozřejmě žádnou novinkou posledních let, jelikož jeho první těžba probíhala již více než před sto lety. Od té doby se stále rozšiřuje.

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.