Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Aukce plynu

Co je aukce plynu?

Aukce plynu je lákavá nabídka posledních let, která je spojena s možností získat výhodnější cenu, než je na trhu zvykem. Nejenom klasické porovnání cen plynu je cestou k úspoře finančních prostředků. Konkrétní aukce plynu může být spojena se seskupením většího množství odběratelů, kterým jednotliví dodavatelé nabízejí své ceny. Vše na aukčním principu, přičemž vítězná je přirozeně nabídka, která je nejnižší. Aukce plynu obvykle využívají velké firmy, segmenty státní správy, ale mohou to být i běžní obyvatelé.

Spočítat ceny plynu

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.