Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Armatury plynu

Co jsou armatury plynu

Jedná se o součásti obvykle domácího plynovodu, které slouží primárně k uzavírání, stejně jako ke škrcení přívodu samotného plynu. Armatury plynu najdeme  obvykle na začátku každého potrubí, tedy v oblasti stoupaček, stejně jako na jednotlivých větvích, nebo těšně před jednotlivými plynovými spotřebiči. Kromě těchto hlavních prvků mezi armatury plynu řadíme také součásti, které jsou zabezpečovací, filtrační, ale také regulační a pojistné. Jde o nezbytné součásti v rámci jakéhokoliv odběru plynu v domácnosti i firmě.

Spočítat ceny plynu

Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.