Potřebujete rychle pokrýt náhlý finanční výpadek? SMS půjčku vyřídíte během pár minut ze svého mobilního telefonu. Nepotřebujete ani připojení k síti, stačí poslat krátkou zprávu s vašimi osobními údaji a požadovanou částkou na číslo uvedené poskytovatelem. Obratem se vám ozve operátor, který s vámi podmínky SMS půjčky dořeší. Zpravidla si tímto způsobem můžete půjčit jen nízké částky, ale výhodou je, že se jedná o půjčky bez prověřování v registru, a tak máte peníze na svém účtu velmi rychle.

SMS půjčka vyřeší krátkodobou finanční tíseň

Hlavní výhodou SMS půjčky je, že ji vyřídíte během několika minut. Stačí zaslat textovou zprávu a obratem se vám telefonicky ozve operátor, zda vám SMS půjčku schvalují. Půjčka přes mobil se hodí na vykrytí krátké finanční sítě, například když se vám porouchá domácí spotřebič před výplatou.

Doba splatnosti SMS půjčky je obvykle jeden měsíc, platí se tedy pouze v jedné splátce. Někteří poskytovatelé nabízí úvěry na delší dobu, maximálně ale na tři měsíce. Musíte také počítat s tím, že čím déle budete mít peníze půjčené, tím vyšší úroky zaplatíte. V některých případech je možné splatnost krátkodobé půjčky prodloužit, ale budete muset uhradit vysoký poplatek.

Chci půjčku

Půjčka přes mobil je téměř pro každého

Obrovskou výhodou SMS půjčky je rychlé vyřízení. Úvěr vám schválí během několika minut a peníze máte na bankovním účtu. Většinou není potřeba prověřovat vaši schopnost splácet v registru nebo dokládat jiné dodatečné informace. Proto SMS půjčku získají téměř všichni, i dlužníci, studenti, důchodci nebo maminky na mateřské.

Na druhou stranu je půjčka přes mobil spojena se zásadní nevýhodou. Částka, kterou si můžete zapůjčit, je velmi omezená, a proto se tento druh úvěru hodí pouze pro malé finanční potíže. Obvykle si pomocí SMS půjčky můžete půjčit v rozpětí 500–5000 Kč se splatností jeden měsíc. Ve výjimečných případech narazíte na poskytovatele, kteří nabízí až 30 tisíc korun.

Připravte se na vysoké úroky u SMS půjčky

K dalším nevýhodám půjčky přes SMS patří vysoké úrokové sazby, respektive roční procentní sazba nákladů (RPSN). V některých případech pro vás může být výhodnější dlouhodobější půjčka, u které si splácení rozložíte na delší čas a náklady na ni nejsou tak vysoké. Jestliže nejste schopni SMS půjčku splácet, hrozí vám vysoké sankce. Právě proto si vždy předem řádně promyslete, zda budete schopni půjčku splatit.

Brát si SMS půjčku není dobré v případě, že jste již zadlužení a nejste schopni svým závazkům dostát. Už máte jiné úvěry? Pak si vždy spočítejte svůj finanční výhled a zvažte, zda splácení nové půjčky zvládnete.

Na trhu najdete celou řadu poskytovatelů, kteří tuto rychlou půjčku bez registru nabízí. S výběrem té správné společnosti vám pomůže naše srovnání. Bohužel jsou rychlé SMS půjčky spojené s nesolidními společnostmi. Díky online srovnávači budete mít jistotu, že si úvěr vezmete u prověřeného poskytovatele.

SMS půjčky uzavřete i na internetu

Dříve znamenaly SMS půjčky populární způsob, jak si obstarat menší finanční obnos rychle a jednoduše díky krátké textové zprávě. Dnes se ale pod pojmem SMS půjčka skrývají rovněž rychlé půjčky, které si sjednáte v online aplikaci nebo přes internet.

Ať už si budete sjednávat krátkodobou půjčku pomocí SMS nebo online, řadí se k jejím výhodám její neúčelovost. SMS půjčku můžete využít na cokoliv a její poskytovatel se vás nebude ptát, na co ji hodláte použít. Ke sjednání půjčky přes mobil vám bude většinou stačit jen občanský průkaz, případně vyplnění krátkého formuláře.

Chci SMS půjčku
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.