Povinné ručení VW Polo

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

V březnu letošního roku to bude přesně 45 let, co spatřil světlo světla malý a svými rozměry nadmíru kompaktní, přitom však spolehlivý a oblíbený VW Polo. Společně s dalšími sourozenci, mezi které patří třeba Audi A1, Seat Ibiza nebo Škoda Fabia je Volkswagen Polo součástí koncernu německé automobilky Volkswagen AG. Čím si „pologolf,“ jak se modelu familiárně přezdívá, získal řidiče napříč kontinenty?

Malý vůz s nízkou spotřebou a přiměřenou cenou

Prvotním cílem německého koncernu Volkswagen AG bylo představit trhu a široké veřejnosti malý vůz nižší třídy, který za přiměřenou cenu poskytne spotřebiteli automobil s nízkou spotřebou a provozními náklady a zároveň mu nabídne určitou míru pohodlí a luxusu. Nebudeme lhát, když doplníme, že VW Polo je vozem spíše městským, nežli terénním. Ostatně, kdo od něj vlastně čekal cokoli jiného?

První generace nabídla sedan i sporťák

Vůbec první Volkswagen Polo sjel z výrobní linky ve městě Wolfsburg v březnu 1975. První generace se vyráběla v letech 1975 až 1981 a byla takřka totožná s Audi 50. Nabídla jak sedan (Volkswagen Derby), tak sportovní verzi Polo GT. V roce 1979 neminul vůz facelift, který ho doplnil o plastové nárazníky, novou masku, unikátní vnitřní výbavu a originální přední světlomety.

Auto, které v „osmdesátkách“ milovali

Druhá generace VW Pola se vyráběla v letech 1981 až 1994 a plně vyhovovala požadavkům 80. let. Důraz tady byl kladen především na silnější motory, proto se objevuje verze Coupé GT-G40, kterou následuje elektronické jedno i vícebodové vstřikování paliva a také pětistupňová převodovka. Facelift druhé generace vylepšil světla, nárazníky a interiér.

Nejlepší nabídky autopojištění na jednom místě

Srovnáme vám nejlepší nabídky pojisteni trhu. Vámi vybrané pojištění vám naši specialisté pomůžou sjednat do několika minut.

Sjednat povinné ručení

Třetí generace byla značně variabilní

Třetí generace byla označována jako Polo 6N a vyráběla se v letech 1994 až 2001. Tady si přišli své i ti nejnáročnější. Šlo totiž o nejrozšířenější variantu tohoto modelu, která zahrnovala třeba airbagy nebo systém ABS. K dostání byl jak třídveřový, tak pětidveřový hatchback. Zajímavostí je čtyřdveřový sedan s označením Classic a pětidveřové kombi s názvem Variant, které bylo ale vlastně modifikovanou variantou Seatu Cordoba.

Čtvrtá a pátá generace nezapomíná na původní filosofii

Výroba čtvrté generace probíhala v letech 2001 až 2004. Zde se řešilo především vybavení. K dispozici byl úplný, avšak cenově přijatelný, „základ“, či výbavou nabitý automobil blížící se střední třídě. Absolutní novinkou byly ale tříválcové motory. Prozatím poslední pátá generace se začala vyrábět v roce 2009 a zájemci si mohou zvolit jedno ze čtyř provedení. K dispozici je standardní třídveřový a pětidveřový hatchback a nově rodinné MPV, cabrio a sportovní model GTI.

Povinné ručení a havarijní pojištění pro VW Polo

Ještě před tím, než vyrazíte s novým plechovým miláčkem na silnice, nezapomeňte si sjednat pojištění auta. Stejně jako u jiných modelů automobilů se ceny povinného ručení pro Volkswagen Polo u jednotlivých společností liší. Proto je dobré mezi sebou nabídky porovnat a vybrat variantu, která vám bude svými parametry nejvíce vyhovovat. Ušetřit můžete třeba tím, že si k povinnému ručení sjednáte zároveň i havarijní pojištění u stejné pojišťovny.


Havarijní pojištění se vyplatí všem

I ti nejzdatnější řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Sjednejte si havarijní pojištění dříve, než bude pozdě. Naši specialisté vám pomohou s výběrem i sjednáním.

Sjednat havarijní pojištění

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.