Povinné ručení Honda S2000

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

  • Úspora až 50 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

povinné ručení

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro Hondu S2000?

Honda S2000 byla představena v roce 1999 na ženevském autosalonu a ve stejný rok odstartovala její výroba. Navázala na starší roadstery S500, S600 a S800. Vyráběla se do roku 2009. Po ukončení výroby ve světě probíhala krize automobilového průmyslu, automobilka se tak soustředila na obyčejnější vozy s vyššími prodeji a Honda S2000 se zatím svého nástupce nedočkala.

Zábavná a neúprosná

O pohon první generace vozu se stará dvoulitrový čtyřválec VTEC s výkonem 237 koní . Modernizovaná Honda S2000, která na trh dorazila v roce 2004, měla pod kapotou o něco větší motor s objemem 2,2 litru, který si ale držel stejných 237 koní výkonu. Po celou dobu výroby se auto nabízelo pouze se šestistupňovou manuální převodovkou a pohonem zadních kol.

Model S2000 je od základu postaven pro surový zážitek z jízdy. Díky svému perfektnímu rozložení váhy, vyladěnému podvozku a přesnému řízení jde o jedno z řidičsky nejpovedenějších aut vůbec. Musí ho ale ovládat zkušený řidič, pokud se totiž dopustíte sebemenší chyby, Honda S2000 vám ji dá sežrat. Do řízení totiž nezasahuje téměř žádná elektronika , do roku 2006 byste v autě nenašli dokonce ani systém jízdní stability.

Interiér je strohý, ale velmi funkční. K autu se hodí a jeho zpracování je robustní. Najdete v něm jen ta nejnutnější tlačítka pro ovládání základních funkcí a dokonce i rádio na první pohled neuvidíte. Je totiž schováno pod výklopnou krytkou. Analogové budíky jsou nahrazeny digitálními, barevný displej ale nečekejte. Sedadla jsou pohodlná a poskytují dostatečné boční vedení, které vás v sedačce udrží i v ostrých zatáčkách. Na vysoké řidiče ale čeká jedno nepříjemné překvapení. Polohu za volantem si můžete korigovat pouze posunutím sedadla, volant totiž není výškově ani podélně nastavitelný.

Za 10 let výroby se vyrobilo zhruba 111 000 kusů modelu S2000. Vzhledem k oblíbenosti, kterou si tento roadster získal, jde o nízké číslo a je po něm obrovská poptávka. V prodeji na Hondu S2000 narazíte velice vzácně a při nákupu se navíc budete muset plácnout přes kapsu. Zachovalé kusy se často prodají i za více než dvojnásobek původní hodnoty, což aktuálně znamená částky přes 1,6 milionu korun. Méně zachovalé kousky s vyšším nájezdem si hodnotu minimálně udržují.

Kde sehnat nejvýhodnější povinné ručení pro Hondu S2000?

Nejvýhodnější povinné ručení hledejte přes online kalkulačku. Do té stačí vyplnit základní údaje o vás a vašem automobilu. Po odeslání se vám zobrazí přehled všech dostupných nabídek, u kterých kromě ceny najdete také výši pojistného plnění, seznam pojištění v ceně a dostupná připojištění.

Ať už hledáte nejlevnější povinné ručení, nebo na něj máte určité požadavky, vždy se vám vyplatí porovnání více nabídek. I parametrově podobné produkty se totiž mohou kvůli odlišnému způsobu výpočtu u různých pojišťoven cenově lišit. Mezi údaje, které nejvíce ovlivňují cenu povinného ručení, patří motorizace, rok výroby, značka a model vozu. Výraznou slevu můžete získat díky svému osobnímu bonusu, který se časem může zvyšovat.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.