Havarijní pojištění Bugatti Divo

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 50 %

Jak porovnat havarijní pojištění pro Bugatti Divo?

Bugatti Divo je jedním z nejvzácnějších vozů současnosti. Vyrobeno bylo pouhých 40 kusů a všechny byly prodány již před oficiálním představením vozu.

Značka s českou stopou

Značka Bugatti byla založena v roce 1909. Vyráběla běžné silniční automobily i závodní speciály. Bugatti Divo se jmenuje podle závodníka Alberta Diva, který s vozem Bugatti několikrát vyhrál silniční závod Targa Florio.

Těchto závodů se účastnila i česká závodnice Eliška Junková a právě zde dosáhla na své nejvýznamnější úspěchy. Závodila s vozem Bugatti a po skončení kariéry se s novým modelem, který ji poskytl přímo zakladatel značky Ettore Bugatti, vydala také na obchodní cestu do Asie. Tam řešila především možnosti exportu vozů do Indie a na Srí Lanku.

Výjimečný supersport pro vyvolené

Bugatti Divo vychází z modelu Chiron, který posouvá na ještě vyšší úroveň. Oba modely pohání osmilitrový šestnáctiválec se čtyřmi turbodmychadly a výkonem 1500 koní. Divo je ale speciálně upraveno pro jízdu na okruhu a díky vylepšeným jízdním vlastnostem je znatelně rychlejší především v zatáčkách.

Divo je oproti Chrionu o 35 kilogramů lehčí, což se nemusí zdát jako mnoho, ale už Chiron má velmi dobře optimalizovanou váhu, takže se kilogramy k odebrání hledají těžko. Úsporu na váze zajistila lehčí kola, zvukový systém a kryt mezichladiče.

Upraven je také podvozek a řízení. Aby Divo generovalo vyšší přítlak a lépe sedělo na silnici, došlo k vylepšení zadního křídla, podlahy a difuzoru. Odlišný je také exteriér a interiér, aby od sebe byly modely na první pohled rozeznatelné.

Bugatti Divo se dostane z nuly na sto za 2,4 sekundy a rychlost zastaví omezovač na 380 km/h. Bez elektronického omezení by se Divo rozjelo o desítky kilometrů za hodinu rychleji.

Za výjimečnost a vylepšené vlastnosti si zájemci náležitě připlatili. Zatímco Chiron stál 3 miliony dolarů, Divo bylo možné pořídit za 5,8 milionu dolarů, což je při aktuálním kurzu necelých 130 milionů korun. Bugatti Divo si navíc mohli pořídit pouze příznivci značky, kteří už vlastnili model Chiron.

Nejlepší havarijní pojištění pro Bugatti Divo hledejte na webu

Cenu havarijního pojištění ovlivňuje značka, model, rok výroby, zabezpečení a především motorizace a cena vozu. Každá pojišťovna používá pro výpočet vlastní vzorec a ceny se tak v rámci trhu mohou výrazně lišit i u běžných aut. V případě speciálního vozu, jakým je Bugatti Divo, jsou ale rozdíly ještě výraznější.

Abyste havarijní pojištění nemuseli složitě srovnávat na vlastní pěst, využijte k porovnání online kalkulačku. U jednotlivých nabídek najdete kromě ceny také veškeré další parametry a pro maximální pohodlí si havarijní pojištění přes web také sjednáte.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.