Co je Smart TV?

Termínem Smart TV nebo chytrá televize se označuje typ televizoru, který je vybaven operačním systémem a umožňuje interaktivní používání. K plnohodnotnému fungování potřebuje Smart TV vysokorychlostní připojení k internetu. Za Smart TV se dnes dá považovat většina prodávaných televizorů, chytrá televize se stala běžným standardem.

Co umí Smart TV?

Smart TV vám dává možnost ovlivnit obsah a čas vysílání. Stále můžete sledovat tradiční televizní vysílání, ale jde jen o jeden z mnoha způsobů, jak Smart TV využít. Chytrá televize díky připojení k internetu do značné míry funguje jako počítač. Poslouží k prohlížení webu, online nakupování, brouzdání na sociálních sítích nebo ke spuštění různých aplikací. Samozřejmostí je propojení Smart TV s dalšími zařízeními, například s mobilním telefonem či tabletem.

Sjednat výhodný balíček

Některé funkce Smart TV se odvíjí od konkrétního televizoru, případně od množství předplacených služeb. Při výběru chytré televize proto zohledněte typ, rychlost a uživatelské rozhraní operačního systému. Nezapomínejte ani na způsob ovládání – vybrané Smart TV lze ovládat také hlasem. K nejoblíbenějším předplaceným službám chytré televize patří placené videotéky jako Netflix nebo HBO GO.

K čemu u Smart TV slouží červené tlačítko?

Jednou z populárních funkcí Smart TV je hybridní vysílání, známé pod zkratkou HbbTV. V praxi to znamená, že v jeden okamžik chytáte část dat z pozemního vysílání a část z internetu. Ke spuštění HbbTV stačí na dálkovém ovládání Smart TV stisknout červené tlačítko. Obsah HbbTV se odvíjí od konkrétního kanálu či programu. Červené tlačítko může vést například na informace o hercích, další pořady v digitálním archivu nebo do obchodu, kde zakoupíte produkty z reklamy.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.