Co je předplacená SIM karta?

Předplacená SIM karta představuje alternativu mobilních tarifů. Je na ní přednabitý kredit, ze kterého se zákazníkovi strhávají peníze za uskutečněné služby. Po vyčerpání kreditu mobilní služby nelze využívat – majitel předplacené karty si musí kredit dobít, obvykle v mobilní aplikaci, prostřednictvím dobíjecích karet nebo na vybraných terminálech a bankomatech.

Jaké výhody má předplacená SIM karta?

Předplacená karta dává zákazníkovi plnou kontrolu nad výdaji. Zároveň jej nenutí uzavřít s operátorem dlouhodobou smlouvu či jakýkoliv jiný závazek. Odpadá tím povinnost hradit měsíční paušál – klient tak zaplatí jen za služby, které reálně využije. Případná změna operátora je vzhledem k absenci závazku velmi jednoduchá. Předplacená SIM karta se hodí zejména pro uživatele, kteří mobilní služby čerpají v menší míře nebo nepravidelně.

Chci výhodnější tarif

V čem spočívají nevýhody předplacené SIM karty?

Při častém telefonování, psaní SMS nebo surfování na internetu se předplacená karta stává méně výhodnou než mobilní tarif. Navíc stále musíte hlídat, zda máte dostatečný kredit. Tato nevýhoda však u řady poskytovatelů mizí s možností automatického dobíjení kreditu. Na rozdíl od tarifů vás předplacená SIM karta zpravidla neopravňuje čerpat benefity, které operátoři pro své zákazníky připravují.

Přeplacená karta: Internet do dalších zařízení

Předplacená karta může posloužit také jako zdroj mobilních dat pro další zařízení, která potřebují připojení k internetu. Typicky se jedná například o notebooky, EET pokladny, LTE modemy nebo fotopasti. Tato zařízení disponují speciálním slotem, kam se předplacená SIM karta vloží.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.