Cestovní pojištění – srovnání cen

Povinné ručení

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, konkrétně pojištění odpovědnosti z provozu. To znamená, že pokud budete mít sjednané povinné ručení a způsobíte dopravní nehodu, škody způsobené vámi třetím osobám jak na zdraví, tak na majetku se budou hradit z tohoto pojištění.

Jak sjednat povinné ručení?

Povinné ručení si můžete velmi jednoduše sjednat online i ve své pojišťovně. Poté budete pravidelně platit pojistné. Ceny pojistného se stanovují dle technických parametrů vozidla, ale roli hraje i váha, značka, model či rok výroby, zda jste řidič začátečník nebo profesionál a i to, zda jste někdy a kolikrát způsobili dopravní nehodu. Pro srovnání povinného ručení a výběr toho nejlevnějšího využijte naši kalkulačku.

Spočítat
povinné ručení

Kde zaplatíte nejvíc?

Nejdražší povinné ručení má Hlavní město Praha, kde výše přesahuje 3 000 Kč. Je to i kvůli většímu riziku dopravních nehod v této lokalitě a vyššímu počtu rizikových řidičů. Naopak nejlevnější povinné ručení mají na Vysočině, kde i s bonusy je cena pojistného jen něco málo přes 2 800 korun. Kalkulačka povinného ručení vám rychle a snadno řekne, kolik za povinné ručení zaplatíte u vás.

Povinné ručení v krajích ČR

Cena povinného ručení není všude stejná. V krajích s vyšší nehodovostí si za povinné ručení připlatíte. Jestli ale jste řidičem bez dopravních nehod, můžete získat tzv. bonusy a cenu pojistného díky nim snížit.

Co pokrývá povinné ručení?

Povinné ručení vám obecně pokryje většinu nákladů na vámi způsobenou škodu na zdraví i majetku třetích osob. Jeho rozsah je dán zákonem a není možné ho měnit. K povinnému ručení však často dokoupíte i havarijní pojištění v rámci jednoho balíčku, čímž rozsah pojištění rozšíříte i o škody způsobené vám.

Povinné ručení pokryje:

 • škody vzniklé poškozením, zničením či ztrátou vozidla
 • škody vzniklé na zdraví následkem havárie
 • ušlý zisk následkem havárie a náklady na zdravotní péči, která byla hrazena z veřejného zdravotního pojištění
 • náklady spojené s právním zastoupením

Co získáte k povinnému ručení?

Při sjednání povinného ručení získáte kromě samotné ochrany a pojistného krytí i asistenční služby, které se vám budou hodit při poruše auta na cestě a také právní služby, které vám pomohou v případě nehody. Sjednejte si povinné ručení online a získejte slevu na ceně povinného ručení.

Sjednat
povinné ručení

Povinné ručení – sleva za online sjednání

Chcete si sjednat povinné ručení se slevou? Využijte naši kalkulačku povinného ručení a sleva za sjednání online vás nemine. Nemusíte pro to nic dělat, započítá se vám automaticky. A to není jediná výhoda. Ceny, které vidíte ve výsledcích srovnání, zohledňují rovněž lepší podmínky, které jsme u pojišťoven vyjednali na povinné ručení. Sleva nemůže být uplatněna přímo u pojišťovny – platí pouze při sjednání přes naši kalkulačku. Tak neváhejte a pusťte se do srovnání pojištění vozidla. Během pár okamžiků získáte nejlevnější nabídky povinného ručení a ihned si ho můžete také online sjednat.

Spočítat povinné ručení

Kdy a jak povinné ručení zrušit?

Existuje několik způsobů a důvodů, jak zrušit či vypovědět povinné ručení:

 • Uplynutím pojistného období
 • Dohodou
 • Do 2 měsíců po uzavření smlouvy
 • Do 3 měsíců od pojistné události
 • Z důvodu změny majitele vozidla
 • Vyřazením vozidla z evidence
 • Z důvodu nesouhlasu se změnou pojistného

Nejčastějším důvodem pro zrušení povinného ručení je likvidace vozidla a jeho prodej. Ukončení povinného ručení však musí být písemné a je potřeba dodržet zákonem daný postup.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2