Havarijní pojištění Chevrolet Cruze

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 70 %

Jak porovnat havarijní pojištění pro Chevrolet Cruze?

Chevrolet Cruze spadá do nižší střední třídy. Představen byl v roce 2008 na pařížském autosalonu a ve stejný rok byl zahájen jeho prodej. Cruze se v nabídce americké automobilky nachází dodnes, ale v Česku už si ho oficiální cestou nepořídíte. K dostání je v několika karosářských verzích. Setkat se můžete s hatchbackem, sedanem a kombi.

Zpracování i cena potěší

Model Cruze se sice prodává pod značkou amerického Chevroletu, bere si ale to nejlepší z různých automobilek koncernu General Motors. Stojí na základech německého Opelu Astra a technologie přebral také od jihokorejské automobilky Daewoo. Auto se tak může pochlubit nadstandardní celkovou kvalitou, kterou doplňují kvalitní motory, jízdní vlastnosti a povedený design exteriéru i interiéru.

Pod kapotou Chevroletu Cruze můžete najít jeden ze tří naftových nebo benzinových motorů. Základní motorizací je benzinová šestnáctistovka s výkonem 113 koní. Nejvýkonnější jednotkou je naftový dvoulitr s výkonem 163 koní. Řadit můžete pětistupňovou či šestistupňovou převodovkou. O řazení se může postarat také šestistupňový automat.

Již od první generace se Chevrolet Cruze soustředil na maximální bezpečnost a nástupci si kvalitu udrželi. Ve všech mezinárodně uznávaných testech Cruze získal plných pět hvězdiček z pěti možných. Jak to u starších aut bývá, slabší stránkou je pouze ochrana chodců, za kterou si vůz odnesl pouze 34 %. Ochrana posádky je však téměř perfektní - 96 % v případě dospělých a 84 % u dětských pasažérů. V základní výbavě vozu nechybí ABS, šestice airbagů či stabilizační systém.

Cena modelu Cruze je velice zajímavá u nových i ojetých kusů. Začíná totiž výrazně pod cenou české a německé konkurence, už základní varianty však přináší zajímavější výbavu, neokoukaný vzhled a vyladěné jízdní vlastnosti. Po bazarových kusech je navíc menší poptávka, díky čemuž se dají sehnat o to výhodněji.

Havarijní pojištění pro Chevrolet Cruze najdete online

Havarijní pojištění vám dokáže nabídnout většina českých pojišťoven. Nabídka je tak poměrně široká a může být matoucí, protože i podobné produkty se cenově liší. Obecně platí, že konečnou cenu ovlivňuje především motorizace, hmotnost, stáří, hodnota a zabezpečení automobilu. Jednotlivé pojišťovny ale ceny kalkulují odlišným způsobem.

Vždy se tak vyplatí porovnat více nabídek. Havarijní pojištění nejsnáze porovnáte pomocí online kalkulačky. Stačí vyplnit základní údaje o vás a vašem vozu a během chvíle si budete prohlížet kompletní dostupnou nabídku.

U jednotlivých kalkulací najdete nejen cenu, ale také výši spoluúčasti, dostupná připojištění a seznam služeb zahrnutých v ceně. Prohlédnout si můžete i kompletní pojistné podmínky. Havarijní pojištění tak nemusíte vybírat jen podle ceny. A jakmile si některé pojištění vyberete, můžete si jej přes web také sjednat.