Pražskou plynárenskou vlastnila po dlouhou dobu především německá skupina E.ON. Její podíl ale postupně klesal, až vše dospělo do jediného kroku, kdy se Pražská plynárenská stala kompletně majetkem hlavního města Prahy. Stalo se tak právě na jaře letošního roku. Celý proces a majetková práva se definitivně uzavřela 7.4. roku 2014. V souvislosti s tím se také museli vyměnit lidé na vedoucích postech, a tak společnost získala zcela nové vedení. Samozřejmě i to jistě povede k několika úspěchům, které chce zatím druhý největší tuzemský dodavatel plynu na našem území zvládnout.

porovnání cen plynu

Možná se rýsuje i nové partnerství

V souvislosti s tím se uvažuje i nad několika různými strategickými partnerstvími, které by měly přinést hlavně rozšíření poskytovaných služeb. Jelikož Pražská plynárenská je výhradním distributorem zemního plynu, živě uvažuje nad tím, že by spojila své síly se společností Bohemia Energy, která na našem trhu působí v oblasti energií . Samozřejmě vše je zatím ve fázi přípravných jednání. A to i z toho důvodu, že možná je i spolupráce s několika jinými společnostmi, a tak nic není definitivně uzavřeno.


Není to jediná možnost spolupráce

Již v minulosti se ale Pražské plynárenská a samozřejmě i samotné město Praha snažilo o různé spolupráce. Jednou z nich byla i ta s PRE, tedy s Pražskou energetikou. I v této společnosti je naše metropole spoluvlastníkem, což samozřejmě vedlo ke zjednodušení samotného jednání. Toto spojení by v budoucnu jistě mohlo vypadat mnohem lépe, a to hlavně z důvodu vzájemného rozšíření služeb, ze kterého by samotné Praze putovalo mnohem více peněz.
Vše je samozřejmě zatím ve hvězdách, a tak žádný definitivní krok jak Prahy, tak ani Pražské plynárenské není znám. Každopádně podobné kroky, kdy města skupují výraznější podíly v místních společnostech, jsou určitě dobrou cestou k jakékoliv budoucí prosperitě.