Svět půjček a úvěrůpojištění i energií je plný nejrůznějších pojmů, které nám občas mohou zamotat hlavu. Jsou navíc často součástí smluv, obchodních podmínek a dalších důležitých dokumentů, se kterými se musíme seznámit při sjednávání půjčky, nové pojistné smlouvy nebo při změně dodavatele energií. 

Podpisem smlouvy totiž souhlasíte s jejím obsahem a zároveň se zavazujete dodržovat nastavené podmínky. V opačném případě vás mohou stihnout nepříjemné sankce a pokuty. A protože se s většinou odborných pojmů v běžném životě nesetkáváme, může se stát, že jim nebudeme tak úplně rozumět.  

Pokud jste se ve finančních nebo jiných pojmech ztratili, případně si chcete některé z klíčových termínů připomenout a osvěžit, nahlédněte do našeho online slovníku, ve kterém najdete ta nejdůležitější hesla a pojmy z oblasti půjček, pojištění a energií.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.