Potřebujete vykrýt nepříznivé období do další výplaty? Nebo jednoduše hledáte mikropůjčku bez zbytečného papírování a všudypřítomné byrokracie? Pak by ve vašem hledáčku neměla chybět finská půjčka. Tento pojem není na půjčkovém trhu úplným nováčkem, málokdo však tuší, co si pod ním představit.

Mikropůjčka s krátkou dobou splatnosti

Pojmem „finská půjčka“ označujeme mikropůjčky s kratší dobou splatnosti. Půjčit si můžete obvykle částky do 5, maximálně pak 10 tisíc korun. A to většinou na 30 dnů. Některé společnosti samozřejmě umožňují odklad splátek (tzv. splátkové prázdniny), který je ale zpoplatněn jednorázovou částkou. Při opakovaném odkladu splátek se vám tak může finská půjčka nepříjemně prodražit.

Finská půjčka je určena žadatelům, kteří se spokojí s nižšími částkami k zapůjčení. Ty se mohou hodit například k úhradě dodavatelských faktur (například faktur od telefonního operátora), úhradu nájmů či energií, nákupu nejnutnějších potřeb do domácnosti nebo třeba k úhradě nečekaných výdajů menšího rozsahu, které zkrátka nepočkají.

Nikam nemusíte chodit, vše vyřídíte online

Finskou půjčku navíc sjednáte a vyřídíte pěkně z pohodlí svého domova a to prostřednictvím online formuláře. Sem navolíte objem půjčky, vyplníte osobní údaje a žádost odešlete. Pokud jsou žádosti schvalovány automaticky, informace o kladném posouzení (případně zamítnutí) se dozvíte prakticky obratem. V případě, že jsou žádosti vyřizovány individuálně, může se doba nutná k posouzení žádosti protáhnout na několik dní.

Mezi přednosti finské půjčky patří jistě vysoké procento schválených žádostí, které souvisí s mírnými podmínkami. Mezi ty obecné patří plnoletost, bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky a pravidelný příjem. Ten zpravidla není potřeba dokládat potvrzením od zaměstnavatele. Problémem často nebývá ani negativní záznam v registrech dlužníků. Poskytovatelé finské půjčky totiž do registrů obvykle nenahlíží.

Výhody finské půjčky

  • Flexibilita a rychlost poskytnutí prostředků

  • Snadné vyřízení online

  • Menší částky pro menší výdaje

  • Krátká doba splatnosti = závazek na kratší dobu

  • Půjčka bez ručitele i zástavy

  • Jasné a přehledné podmínky

Nevýhody finské půjčky

  • Peníze je nutno vrátit během kratší doby

  • Dostatečný příjem je nezbytností

  • Vysoké úroky a sankce za porušení smlouvy