Jedna kapsa prázdná a ta druhá? Vysypaná! Že přesně nějak takhle vypadá vaše aktuální finanční situace? A aby toho nebylo málo, musíte akutně vyřešit nečekaný finanční výdaj. Kde ale peníze „vzít a nekrást“? Řešením může být expres půjčka určená především žadatelům, kteří si nemohou dovolit na peníze čekat.

Půjčka od banky nebo nebankovního poskytovatele?

Drtivá většina zájemců o půjčku míří v první řadě do banky. V takovém případě je ale potřeba si uvědomit, že schvalovací proces je tady často mnohem komplikovanější než v případě půjčky od nebankovního poskytovatele. Bankovního úředníka totiž bude zajímat váš příjem a ptát se bude také na měsíční výdaje a závazky z dřívějška. Pokud zhodnotí, že jste pro banku příliš rizikovým klientem (například z důvodu negativního záznamu v registrech), půjčku vám neschválí.

Jestliže schvalovacím procesem úspěšně projdete, ani to nemusí být zárukou úspěchu. Pokud žádáte o nižší částky, mohou se na vašem účtu objevit prakticky obratem (např. ve formě kontokorentu). U vyšších částek k zapůjčení bude ale situace o mnoho zdlouhavější. Někde budou chtít doložit váš příjem potvrzením od zaměstnavatele, jinde třeba požadovat zástavu ve formě nemovitosti nebo ručitele. Pokud si tak nemůžete dovolit na peníze čekat, je dobré oslovit nebankovní společnosti, které se na expres půjčky specializují.

Za jak dlouho peníze obdržíte?

Výsledný čas nutný pro poskytnutí finančních prostředků se liší v závislosti na vybraném poskytovateli expres půjčky, stejně jako na způsobu vyplacení prostředků. O půjčku stačí zažádat pěkně z pohodlí domova prostřednictvím online formuláře a peníze si nechat vyplatit třeba v hotovosti. Prostředky vám může dovézt kurýr přímo domů nebo na smluvené místo, případně si je můžete vyzvednout na některých trafikách nebo čerpacích stanicích.

U výplaty na bankovní účet záleží na tom, zda společnost požaduje zaslání jednokorunového ověřovacího poplatku či nikoli a také na tom, jestli jsou účty žadatele a poskytovatele půjčky vedeny u totožné banky. Pokud ano, ověřovací poplatek i peníze jsou připsány obratem. V opačném případě si na vypůjčené prostředky počkáte zhruba do druhého pracovního dne.

Výhody expres půjčky

  • Půjčka bez zbytečného papírování

  • Na peníze nemusíte čekat

  • Možnost výplaty v hotovosti i na účet

  • Mírné podmínky

  • Negativní záznam nemusí být problém

Nevýhody expres půjčky

  • U nižších částek kratší splatnost půjčky

  • Vyšší úroky pro rizikovější klienty

  • Někde je potřeba doložit příjem

  • Některé společnosti vyžadují vlastní bankovní účet