Propan-butan a jeho využití

17.
března

Je mnoho možností, jak se daný plyn dá využít. Pokud začneme v domácnostech, je to třeba vaření, stejně jako grilování. Propan-butan a jeho využití může být spojeno také s vytápěním rodinných domů, stejně jako s vytápěním bytů. S tím může souviset i ohřev teplé vody. Dále je plyn využíván také v průmyslu, zemědělství, ale i jako ekologické palivo do našich automobilů.

Číst celé...


Na co nezapomenout při výběru cestovního pojištění?

9.
března

Bez sjednané pojistky se dnes do zahraničí nedoporučuje vyjíždět. Pokud i vy přemýšlíte nad jejím sjednáním, podívejte se s námi na to, na co rozhodně nezapomenout. V první řadě doporučujeme mít možnost jednoduchého online porovnání pojišťoven, pojistek i cen.Zaměřte se na rozsah pojistného krytíTen jasně udává, kdy může vzniknout pojistná událost, a kdy naopak nikoliv.

Číst celé...


Plynový nebo elektrický sporák

3.
března

Rozhodujete se nad vybavením kuchyně a nevíte, zda plynový nebo elektrický sporák? Obvykle vítězí preference a to, na jakých plotýnkách se vám bude vařit nejlépe. Roli mohou hrát i peníze, a to konkrétně pořizovací cena. Někteří hledí i na následné náklady, spojené se spotřebou daného sporáku. Cenu za jednotku však můžeme výrazným způsobem ovlivnit i my sami.

Číst celé...


Neoprávněný odběr elektřiny a plynu

17.
února

Ne každý využívá elektřinu nebo plyn tak, jak má. Často se objevují případy, kdy byl realizován neoprávněný odběr elektřiny a plynu. Ten může spočívat jak v tom, že jsou upravovány záznamy na elektroměru a plynoměru, tak i v tom, že se konkrétní osoba připojí na cizí síť, nebo se naopak připojuje bez možnosti měření spotřeby. Vše je přirozeně trestné, spojené i s nutnou náhradou konkrétní spotřebované energie.

Číst celé...


Jak postupovat při zpoždění letadla?

16.
února

Při cestě na dovolenou, nebo třeba při služební cestě není zpoždění letadla rozhodně nic příjemného, Kromě čekání je dobré vědět, co můžete a nemůžete a na co všechno máte konkrétně nárok. Podívejte se s námi.Je čekání kratší?Pokud jde o čekání, které je v řádu několika hodin, máte nárok na to, že vám letecká společnost musí zajistit potřebné jídlo a pití.

Číst celé...


Náležitosti pro změnu zálohy

3.
února

Plyn i elektřinu dnes platíme zálohově. Jaké jsou náležitosti pro změnu zálohy? Obvykle je spojena s vyúčtováním, a na základě něho může být na další období zvýšena, nebo snížena. Stejně tak může se splátkou zahýbat i to, že plánujete zvýšit nebo snížit spotřebu, či plánujete energie využívat či nevyužívat jinak, než doposud. O všem informujete svého dodavatele, se kterým se již domluvíte.

Číst celé...


Jak postupovat při ztrátě zavazadel v zahraničí?

26.
ledna

Jste na dovolené a ztratí se vám vaše zavazadla? Není to nic záviděníhodného. Kromě truchlení je třeba absolvovat i jeden z nezbytných postupů, které jsou spojeny nejenom s tím, že vám mohou být nalezena, ale i s tím, že vám škodu může proplatit cestovní pojištění - pokud ho máte sjednáno.Ztráta zavazadel na letištiJedná se o poměrně častý jev. Jednoduše přiletíte do cílové destinace, čekáte na vaše zavazadlo, ale to se neobjeví.

Číst celé...