Krach dodavatele plynu. Co s tím?

20.
ledna

Zkrachoval váš dodavatel? Není důvod propadat panice. A to z toho důvodu, že aktuální předpisy nařizují takzvaného dodavatele poslední instance. To znamená, že ten je vám přidělen, aby zajistil i nadále správnou a bezproblémovou dodávku plynu . A to do té doby, než dojde k tomu, že si sjednáte smlouvu novou. Krach dodavatele plynu tedy není velkým problémem.

Číst celé...


Kolik je na našem území distributorů plynu?

6.
ledna

Aby mohl plyn proudit do našich domácností, je třeba nejenom dodavatele, ale také distributora. V souvislosti s tím se nabízí otázka, kolik je na našem území distributorů plynu. Jsou celkem tři a aktuálně pokrývají celé území naší země. Nejenom, že se starají o distribuční soustavu, ale také mohou plyn sami nabízet domácnostem a firmám, stejně jako prostřednictvím nich nabízejí plyn i jednotliví dodavatelů.

Číst celé...


Kde trávili dovolenou Češi v roce 2016?

5.
ledna

Situace ve světě je rozhodně důvodem, proč Češi výrazně mění oblíbené zahraniční turistické destinace za jiné. Pokud se podíváme na největší oblasti propadu, jsou zcela jistě spojeny s Tureckem a také Tuniskem. Dříve jasná lákadla byla v letošním roce spíše v pozadí. Důvodem je hlavně nebezpečí, nebo politická situace v daných zemích.Lákají tuzemské dovolenéCo naopak zaznamenalo výrazný vzestup, to jsou tuzemské dovolené.

Číst celé...


Když cítíte plyn

23.
prosince

Zemní plyn je dobrým sluhou, stejně jako může být zlým pánem. Pokud nevíte, co dělat, když cítíte plyn, je zde několik odpovědí. Primárně je třeba otevřít okna a celou místnost vyvětrat. Následně uzavřete hlavní uzávěr plynu. Během všeho se snažte nepoužívat jakékoliv elektrické spotřebiče. Poté volejte některého z plynařů v okolí, který zjistí únik a postará se také o samotnou případnou opravu, která s ním souvisí.

Číst celé...


Díky velké konkurenci na internetu lze na povinném ručení výrazně ušetřit

21.
prosince

Povinné ručení postupně zdražuje. Mohou za to nejenom samotné pojišťovny, ale mohou za to i legislativní úpravy. Ne vždy se ale musíme spokojit s velmi drahou pojistkou. Stále existují cesty, jak celkem zajímavě ušetřit.Využijte porovnávač cen povinného ručeníPrávě ten je ideální volbou pro každého, kdo má zájem ušetřit na této pojistce třeba i několik tisíc korun ročně.

Číst celé...


Vánoce v teple bývají hitem

15.
prosince

Stromeček, kapr a dárky. To je trojice tradic, od kterých však stále více Čechů postupem času upouští. A to proto, že se rozhodnou trávit Vánoce v teplejších destinacích. Zatímco v minulosti dominoval hlavně Egypt , dnes jsou to Spojené arabské emiráty, stejně jako různé exotické destinace, které mnohdy bývají spojeny i s oblastí Silvestra. A kolik lidí takto během roku vycestuje? Je jich zhruba 20 000.

Číst celé...


Kdo smí nabízet plyn?

9.
prosince

Plyn v naší domácnosti, stejně jako v naší firmě můžeme odebírat výhradně od k tomu určených dodavatelů. Pokud se ptáte na to, kdo smí nabízet plyn, potom je to firma, která je držitelem příslušné licence, tedy příslušného povolení. To je možné získat na základě žádosti, se kterou souvisí také několik důležitých podmínek, které trh s plynem jako takovým vyžaduje.

Číst celé...