Neoprávněný odběr elektřiny a plynu

17.
února

Ne každý využívá elektřinu nebo plyn tak, jak má. Často se objevují případy, kdy byl realizován neoprávněný odběr elektřiny a plynu. Ten může spočívat jak v tom, že jsou upravovány záznamy na elektroměru a plynoměru, tak i v tom, že se konkrétní osoba připojí na cizí síť, nebo se naopak připojuje bez možnosti měření spotřeby. Vše je přirozeně trestné, spojené i s nutnou náhradou konkrétní spotřebované energie.

Číst celé...


Jak postupovat při zpoždění letadla?

16.
února

Při cestě na dovolenou, nebo třeba při služební cestě není zpoždění letadla rozhodně nic příjemného, Kromě čekání je dobré vědět, co můžete a nemůžete a na co všechno máte konkrétně nárok. Podívejte se s námi.Je čekání kratší?Pokud jde o čekání, které je v řádu několika hodin, máte nárok na to, že vám letecká společnost musí zajistit potřebné jídlo a pití.

Číst celé...


Náležitosti pro změnu zálohy

3.
února

Plyn i elektřinu dnes platíme zálohově. Jaké jsou náležitosti pro změnu zálohy? Obvykle je spojena s vyúčtováním, a na základě něho může být na další období zvýšena, nebo snížena. Stejně tak může se splátkou zahýbat i to, že plánujete zvýšit nebo snížit spotřebu, či plánujete energie využívat či nevyužívat jinak, než doposud. O všem informujete svého dodavatele, se kterým se již domluvíte.

Číst celé...


Jak postupovat při ztrátě zavazadel v zahraničí?

26.
ledna

Jste na dovolené a ztratí se vám vaše zavazadla? Není to nic záviděníhodného. Kromě truchlení je třeba absolvovat i jeden z nezbytných postupů, které jsou spojeny nejenom s tím, že vám mohou být nalezena, ale i s tím, že vám škodu může proplatit cestovní pojištění - pokud ho máte sjednáno.Ztráta zavazadel na letištiJedná se o poměrně častý jev. Jednoduše přiletíte do cílové destinace, čekáte na vaše zavazadlo, ale to se neobjeví.

Číst celé...


Krach dodavatele plynu. Co s tím?

20.
ledna

Zkrachoval váš dodavatel? Není důvod propadat panice. A to z toho důvodu, že aktuální předpisy nařizují takzvaného dodavatele poslední instance. To znamená, že ten je vám přidělen, aby zajistil i nadále správnou a bezproblémovou dodávku plynu . A to do té doby, než dojde k tomu, že si sjednáte smlouvu novou. Krach dodavatele plynu tedy není velkým problémem.

Číst celé...


Kolik je na našem území distributorů plynu?

6.
ledna

Aby mohl plyn proudit do našich domácností, je třeba nejenom dodavatele, ale také distributora. V souvislosti s tím se nabízí otázka, kolik je na našem území distributorů plynu. Jsou celkem tři a aktuálně pokrývají celé území naší země. Nejenom, že se starají o distribuční soustavu, ale také mohou plyn sami nabízet domácnostem a firmám, stejně jako prostřednictvím nich nabízejí plyn i jednotliví dodavatelů.

Číst celé...


Kde trávili dovolenou Češi v roce 2016?

5.
ledna

Situace ve světě je rozhodně důvodem, proč Češi výrazně mění oblíbené zahraniční turistické destinace za jiné. Pokud se podíváme na největší oblasti propadu, jsou zcela jistě spojeny s Tureckem a také Tuniskem. Dříve jasná lákadla byla v letošním roce spíše v pozadí. Důvodem je hlavně nebezpečí, nebo politická situace v daných zemích.Lákají tuzemské dovolenéCo naopak zaznamenalo výrazný vzestup, to jsou tuzemské dovolené.

Číst celé...