Zabouchnuté auto pod sklem

Zabouchnuté klíče a doklady v autě

7. 12. 2018
|
Délka čtení: 6 min.

Pocit v momentě, kdy zavřete dveře od auta a uvnitř zůstanou nejen klíče, ale i mobil a důležité doklady, je k nezaplacení. Následujících pár vteřin utíká tak pomalu, abyste si svou chybu uvědomili hluboko do morku kostí.

Situace č. 1: Když máte telefon a osobní doklady u sebe

Nechte dlažební kostku ležet na zemi a zachovejte klidnou hlavou. Nemáte náhodou pootevřené okénko? Pokud ano, pokuste se klíčky vytáhnout ze zapalování. Nestyďte se požádat nejbližší slečnu nebo paní, která disponuje útlejší ručkou. To samozřejmě platí pro muže.

Pokud to není možné s ohledem na vzdálenost od domova, zkuste pořešit dovoz náhradních klíčů. Zavolejte partnerce, manželce, kamarádovi, třeba to vyjde. Výlet na pár hodin kvůli vašim zabouchnutým klíčkům si ale asi nikdo udělat chtít nebude.

Nevyjde-li ani toto řešení, nezbyde vám nic jiného než zavolat mechanika nebo zámečníka, který si umí poradit se zámkem u auta, aniž by ho zničil. Šikovní mechanici zvládnou klíčky vytáhnou skrze úzkou škvíru v prostoru mezi dveřmi a rámem vozu nebo pomocí tenkého háku stáhnou okénko. To ale jde pouze u aut bez elektrického ovládání, což už dnes není tak úplně obvyklé

Bude-li nutné sáhnout na zámek, počítejte s tím, že se vám zabouchnuté klíče setsakramentsky prodraží. Hodně záleží na tom, kde klíče jsou, jestli v zapalování nebo třeba v kufru. To je taky slušně zapeklitý případ. Zámečník si za takovou prácičku může naúčtovat několik tisíc korun

Situace č. 2: Když telefon a osobní doklady je v autě

Tuto situaci bychom nepřáli ani největšímu nepříteli. Zde hodně záleží, kde se vám to stane, a máte-li po ruce někoho, kdo je ochoten vám pomoci. Na benzíně vám jistě pomohou a třeba se najde někdo “šikovný”, kdo výše uvedené tríčky zná. Nebo vám alespoň zavolají mechanika či zámečníka. Tak či onak vás to opět přijde na slušný balík peněz. Nejdřív ale zkuste dostat klíče ven skrze pootevřené okno.

Pokud se ale nacházíte mimo civilizaci, čeká vás vskutku veselé dobrodružství. Jako vtipnou historku jej pak bude vyprávět dlouho poté, až budete v klídku sedět doma na gauči. Můžete si zkusit stoupnout jiné auto. Snad vám někdo nabídne pomoc. V opačném případě vám nezbude nic jiného než rozbít okénko. Doufejte, že bude po ruce pořádný šutr, jinak na místě činu budete sedět hezky dlouho.

Pokud patříte mezi smolaře, kterým se podobné kousky stávají docela často, vyplatí se rozšířit si asistenční služby u povinného ručení. Pokud si zabouchnete klíčky, zavoláte jednoduše na pojišťovnu a ona vám nejenže na místo “nehody” pošle schopného mechanika nebo zámečníka, ale také ho zaplatí.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • technická kontrola vozu
    26. dubna 2024|Petr Pohůdka
    Vše, co potřebujete vědět o STK

    Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

  • motorka vedle auta
    26. dubna 2024|Jana Březinová
    Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

    Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

  • Muž pije pivo při řízení auta
    15. dubna 2024|Petr Pohůdka
    Bodový systém a pokuty 2024

    Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

  • Koupě ojetého auta
    08. dubna 2024|Petr Pohůdka
    Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

    Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

  • servis a kontrola motorky
    31. března 2024|Jana Březinová
    Jak připravit motorku před sezónou?

    Většina motorkářů svůj stroj ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání mu ale neprospívá, proto k přípravě motorky na sezónu přistupujte svědomitě. Snížíte tím riziko poruch i nehod.

  • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
    30. března 2024|Jana Březinová
    Jak řešit prasklé čelní sklo

    Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

  • 24. března 2024|Jana Březinová
    Jak řešit nabourané auto na parkovišti

    Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

  • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
    19. března 2024|Petr Pohůdka
    Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

    I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

  • Předávání klíče k autu
    11. března 2024|Petr Pohůdka
    Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

    Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

  • Řada motoristů se mylně domnívá, že sjednáním povinného ručení auta a havarijního pojištění je jejich vozidlo plně chráněno. Často je pro ně proto nepříjemným překvapením, když pojišťovna odmítne vzniklou škodu uhradit, případně pojistné plnění krátí. Nejedná se přitom o mimořádné případy, ale takové, které mohou potkat téměř každého. Kdy vám pojišťovna odmítne peníze vyplatit, případně vyplatí méně, než jste čekali? Tady je pět situací.
    10. března 2024|Jana Březinová
    5 situací, kdy pojišťovna nezaplatí, ani když je auto pojištěné

    Myslíte si, že je vaše auto po sjednání povinného ručení a havarijního pojištění plně chráněno? Ve většině případů ano. Mohou ale vzniknout situace, kdy pojišťovna pojistné plnění krátí, nebo dokonce odmítne vzniklou škodu uhradit. Problém je jízda na sjetých pneumatikách, neohlášení nehody policii nebo zbytkový alkohol. O jaké další situace se jedná?