Pojišťovna Wüstenrot je součástí skupiny firem Wüstenrot, které působí na finančních trzích po celé Evropě. Jejich historie sahá až do roku 1921, kdy byla v městečku Wüstenrot založena první společnost poskytující stavební spoření. Od té doby se značka Wüstenrot rozšířila do Evropy a v roce 1992 vstoupila i na český trh.

V roce 2006 bylo portfolio Wüstenrotem poskytovaných služeb rozšířeno o neživotní pojištění, zaměřené především na pojistnou ochranu rodiny a bydlení a pojištění motorových vozidel.Pojišťovací licenci získala Wüstenrot pojišťovna v květnu roku 2008. Nyní poskytuje jak pojištění majetku, tak životní pojištění i pojištění vozidel.

Dnes je Wüstenrot finanční skupinou, kterou tvoří čtyři společnosti. Díky jejich úzké spolupráci a společné obchodní síti finančních poradců má klient Wüstenrotu svého osobního finančního poradce, a tím všechny potřebné služby snadno dostupné pod jednou střechou.

Wüstenrot = zakladatel stavebního spoření
Rok 1921, německé městečko Wüstenrot, „Spolek přátel“ a jeho motto „Každé rodině střechu nad hlavou“. Tím začala historie stavebního spoření na evropském kontinentě, a také stavební spořitelny Wüstenrot, která se stala základem finanční skupiny Wüstenrot. Na základě expanze do mnoha evropských zemí a také spojením s jednou z největších německých pojišťovacích společností Württembergische AG se Wüstenrot stal významnou mezinárodní finanční institucí.

Kontakt

Wüstenrot pojišťovna a.s.

Na Hřebenech II 1718/8
140 23 Praha 4

Tel: 257 092 092 (automatická telefonní služba 24 hodin denně)

zelená linka: 800 22 55 55

fax: 257 092 149
e-mail: kontakt@wuestenrot.cz