Co je datová SIM karta?

Datová SIM karta má od operátora aktivovaná výhradně mobilní data. Z těchto SIM karet zpravidla nelze volat, ani psát SMS zprávy. Aby tyto služby byly zprovozněny, stačí přejít na jiný tarif – SIM kartu měnit nemusíte. Spojení datová SIM karta se občas používá pro jakoukoliv „SIMku“, tedy pro kartu, která slouží k identifikaci telefonního čísla v mobilní síti.

Kdy se předplacená datová SIM karta hodí?

Předplacená datová SIM karta přijde vhod hlavně u zařízení, ze kterých neplánujete volat, ale potřebujete na nich připojení k internetu. Ideální příklad tvoří fotopasti, EET pokladny, LTE modemy, notebooky nebo vybrané chytré hodinky. Některým zákazníkům postačí předplacená datová SIM karta i u mobilních telefonů.

Chci výhodnější tarif

Datová SIM karta může mít různý objem dat

Datová SIM karta se dá pořídit s různým množstvím dat. Nejlevnější předplacené datové SIM karty pracují s objemy v řádu stovek megabajtů. Ty dražší vám zajistí desítky gigabajtů. Někteří operátoři nabízí rovněž datové SIM karty s neomezeným internetem. Například u EET pokladny si vystačíte se základními datovými objemy – systémem odesílaná data jsou spíše malá. Naopak chcete-li SIM kartu využívat k běžné práci na notebooku, budete nejspíš potřebovat větší datové balíčky.

Kolik stojí datová SIM karta?

Cena předplacené datové SIM karty se odvíjí především od množství dat. K tomu pochopitelně existují cenové rozdíly napříč operátory, které také nejsou zanedbatelné. Za nižší stovky korun pořídíte zhruba 3–5 GB mobilních dat. Datová SIM karta přichází u mnoha poskytovatelů s rozličnými bonusy, což přímé srovnání komplikuje. Operátoři k předplaceným datovým SIM kartám často přidávají například volné minuty nebo SMS na časově omezené období.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.