Slovník pojmů

Vyberte kategorii pojmů

Zpět na všechny pojmy

Energetický zákon

Co je energetický zákon?

Energetický zákon je nařízení, které pevně stanovuje veškerá pravidla spojená s podnikáním na energetickém trhu. A to v rámci České republiky a také částečně i v rámci Evropské unie. Energetický zákon č. 458/2000 Sb. jasně specifikuje povinnosti distributorů a dodavatelů, stejně jako specifikuje povinnosti spojené s bezpečností, nebo dalšími nezbytnostmi, které souvisí s distribucí cen energií. Energetický zákon má také zajistit plnění povinností, které souvisí s nutností, aby se osoby bez problémů dostali k potřebným energiím.

Změnit dodavatele energií
Nejčtenější
Top články

Poslechněte si

Nepodceňto

V podcastu Nepodceňto vám poradíme, jak předcházet nečekaným životním situacím v oblasti dopravy, rodinných financí nebo domácnosti.

Všechny epizody
Nepodceňto - Tereza Tobiášová
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.