Cestovní pojištění – srovnání cen

Cestovní pojištění na platební kartě

Platební karty jsou už dávno běžnou záležitostí a většina lidí využívá nejméně jednu, někdy i více platební karet. Jednou z běžných služeb, které banky k platebním kartám nabízí, je mimo jiné cestovní pojištění. Oproti komerčnímu cestovnímu pojištění má takové pojištění značné nedostatky.

Cestovní pojištění u platebních karet zní jako výhodná nabídka. Takové cestovní pojištění má celoroční platnost a pojištěný by jej za ideálních okolností nemusel vybavovat na každou cestu do zahraničí zvlášť. Spoustě lidí informace, že mají cestovní pojištění na platební kartě stačí, a už si komerční pojištění nesjednávají.

Problém nastává v momentě, kdy pojištěný řeší pojistnou událost a nedostane se mu výsledku, jaký by očekával. Mezi hlavní nedostatek cestovního pojištění na platební kartě totiž patří nedostatečný rozsah pojištění a nízké pojistné limity.

Rozsah cestovního pojištění na platební kartě

Cestovní pojištění na platební kartě většinou odpovídá základním cestovnímu pojištění, to znamená, že zahrnuje pouze náklady na léčbu a nějaké asistenční služby. Oproti komerčnímu cestovnímu pojištění ale mívá nižší pojistné limity. Jejich výši zjistíte ze smluvních podmínek.

Je třeba počítat s tím, že pojištění se vztahuje pouze na běžné aktivity. Cestovní pojištění na platebních kartách může mít daleko více výluk, mezi které zcela určitě patří různé sportovní aktivity, zejména ty rizikovější. U komerčního cestovního pojištění si můžete rizikové a adrenalinové sporty jednoduše připojistit.

Pojistné limity u cestovního pojištění na platební kartě

Zásadním problémem cestovního pojištění k platební kartě bývají nízké pojistné limity v porovnání s komerčním cestovním pojištěním. Jejich výši opět najdete ve smluvních podmínek. Pojišťovna uhradí škodu pouze do výše limitů, zbytek si hradí pojištěný ze svého.

Variabilita cestovního pojištění na platební kartě

Cestovní pojištění u platebních karet má většinoou nesrovnatelně horší podmínky s komerčním pojištěním. Na druhou stranu je zdarma a některé banky nabízejí na výběr různé varianty s horším a lepším rozsahem i pojistnými limity. Vhodné je toto pojištění porovnat s běžnými komerčními nabídkami na cestovní pojištění.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2