Hodnota jističe před elektroměrem

  • Srovnání 59 dodavatelů elektřiny

  • Změnou dodavatele můžete výrazně ušetřit

  • Přechod k novému dodavateli s námi zařídíte zcela ZDARMA a z pohodlí Vašeho domova

Spočítat ceny
Elektřina - žárovka a zástrčka

Jistič je vypínač, který je umístěný před elektroměrem a který omezuje celkovou výši odebíraného elektrického výkonu. Hodnota jističe před elektroměrem se tak může měnit v závislosti na tom, jaký typ jističe používáme. Nejenom, že má bezpečnostní funkci, ale výrazně také ovlivňuje to, kolik následně platíme za využití elektrické energie.

Hodnota jističe před elektroměrem může být různá

Obvykle záleží na tom, na co vše elektřinu budeme využívat. Čím více možností, tím je hodnota jističe před elektroměrem vyšší a tím více také zaplatíme. A to i přesto, že její plné množství reálně nebudeme využívat. Konkrétní hodnota je udávána v ampérech a zjistíme ji nejenom na něm samotném, ale zjistíme ji třeba i k dokumentaci. Cenu ovlivňuje ale i volba dodavatele.

Zjistěte, jak ušetřit

Nízká hodnota jističe je přirozeně spojena také s nízkou cenou za elektřinu. Dominují jističe jednofázové. Cenu však ovlivňuje i plánovaná spotřeba, nebo dodavatel. Najít si toho nejvýhodnějšího je snadné. Stačí využít porovnání cen, které do několika málo vteřin řekne, kolik peněz je možné platit, a u jakého dodavatele elektrické energie.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.