Pro zjištění nejlevnějšího pojištění domácnosti nemusíte absolvovat náročné pochůzky. Vlastně stačí najít online pojištění domácnosti srovnání - srovnávač různých finančních produktů, kde snadno objevíte, co je momentálně finančně nejvýhodnější. Je dobré však myslet i na to, že nejen cena je u správného pojištění stavebních součástí a vybavení domácnosti důležitá.

 

Pojištění domácnosti

Pojišťovny nabízí různé varianty pojištění domácností. Je důležité si ujasnit, co všechno bude ve vaší pojistce zahrnuto. Částka se odvíjí podle toho, zda je byt trvale osídlený, jestli je v domě bytovém nebo rodinném. Pro zjištění konkrétní částky pojištění domácnosti budete uvádět, jaké máte elektronické a optické přístroje, nosiče informací , cennosti, věci zvláštní hodnoty, stavební součásti, věci uložené v nebytovém prostoru. Pojištění pro domácnost může zahrnovat také věci v nebytových prostorech – v garáži, na půdě, ve sklepě.

 

Pojištění stavebních součástí

Ne vždy zahrnuje pojištění domácnosti také pojištění stavebních součástí a veškerého vybavení bytu. Musíte si všimnout, zda pojišťovny pro tyto účely vyžadují pojištění nad rámec limitu. Většinou dokonce ani není přesně jasné, co se v domácnosti řadí do vybavení a zařízení a co do stavebních prvků. Mezi stavební prvky rozhodně náleží radiátory topení, sanitární předměty na toaletách a v koupelnách, obklady stropů a stěn, podlahové krytiny, které mají pevné upevnění s podlahou.  

 

Pojišťovny mají rozsah nabízených typů pojištění podobný, ale ne zcela shodný. Proto můžete narazit na to, že v jedné pojišťovně budou kuchyňské linky s vestavěnými spotřebiči nebo vestavěna skříň patřit do stavebních součástí a v druhé ne. Rozsah a podmínky pojistné ochrany nejlépe prozkoumáte důkladným pročtením smlouvy. Konkrétní informace musíte hledat v celém znění smlouvy – nemusí být jenom v jednom odstavci, části.