Srovnání cestovního pojištění v těhotenství

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

cestovní pojištění děti

Cestovní pojištění pro těhotné: Která pojišťovna ho nabízí?

Ani v těhotenství si nemusíte odpírat cestování do zahraničí. Kvůli možným zdravotním komplikacím by však kvalitní pojistka měla být v těhotenství samozřejmostí.

V dnešní době nabízí cestovní pojištění pro těhotné takřka všechny pojistné domy, ale konkrétní podmínky se liší. Nejčastěji pojišťovny nabízí sjednání cestovního pojištění do 26. týdne těhotenství. Pokud vycestujete do zahraničí po tomto termínu a dojde ke komplikacím spojeným s těhotenstvím (mj. porod, předčasný porod, interrupce či jiné zdravotní ošetření), pojišťovna vám po 26. týdnu již lékařskou péči neuhradí.

Některé pojišťovny nabízí cestovní pojištění pro těhotné až do 2 měsíců před předpokládaným termínem porodu. Můžete se setkat také s tím, že pojišťovna nemá pevně určený týden těhotenství, do kdy je cestovní pojištění pro těhotné platné, ale hradí lékařské ošetření pouze v případech, kdy je ohrožen život matky nebo dítěte. Zdravotní péči v zahraničí, u níž se nepotvrdí ohrožení života, není kryto do žádného týdne těhotenství. V tomto případě je z pojistného krytí vyloučen porod v plánovaném termínu. Veškeré informace najdete ve všeobecných pojistných podmínkách vybrané pojišťovny.

Co kryje cestovní pojištění v těhotenství?

V souladu s podmínkami pojišťovny se cestovní pojištění v těhotenství vztahuje na lékařské úkony při neočekávaných komplikacích, kdy je ohrožený život matky, plodu nebo předčasně narozeného dítěte. Cestovní pojištění pro těhotné se nevztahuje na umělé oplodnění, plánované přerušení těhotenství nebo těhotenské testy a další úkony pro prokázání těhotenství. Většinou je z pojistného krytí vyloučen rovněž porod v plánovaném termínu.

Jestliže vycestujete do zahraničí až po hraničním týdnu těhotenství, cestovní pojištění vám nadále platí na pojistné události, které nemají souvislost s těhotenstvím. To znamená, že když si například zlomíte ruku, pojišťovna vám poskytne plnění.

Rizikové těhotenství nelze pojistit

Při rizikovém těhotenství by měla být nastávající maminka v klidu, a proto se nedoporučují cesty do zahraničí. Z toho důvodu je rizikové těhotenství vždy ve výlukách cestovního pojištění pro těhotné. Stejně tak se nevztahuje na ženy, které jsou v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství.

Porovnejte si výhodnost pojištění pro těhotné

Výhodou pro každou nastávající maminku je, že cestovní pojištění v těhotenství dnes nabízí řada pojišťoven. Díky tomu máte možnost si nabídky porovnat a vybrat tu správnou a výhodnou. Cestovní pojištění v těhotenství se liší nejen svojí cenou, ale také v rámci pojistných limitů – tedy částek, které pojišťovna za lékařskou péči hradí. Jde o ochranu zdraví vás a vašeho miminka, proto pro pojištění pro těhotné platí, že čím vyšší limity plnění si zvolíte, tím lépe. Vybrané pojišťovny nabízí dokonce neomezený limit na léčebné výlohy.

Zdravotní rizika nejsou to jediné

Cestovní pojištění v těhotenství může zahrnovat i další služby, které jsou v rámci běžných zahraničních pojistek poskytovány. Může se jednat třeba o asistenční služby, o pojištění zavazadel a dalších osobních věcí či pojištění odpovědnosti.

Pro nastávající maminky přijde vhod také pojištění storna cesty. Pokud nastanou neočekávané zdravotní komplikace, pokryje vám pojišťovna storno poplatky cestovní kanceláři nebo letecké společnosti. Opět je však namístě pozorně číst podmínky dané pojišťovny – pojištění storno poplatků je součástí výluk, jestliže dojde ke zdravotním komplikacím, které byly známy již před počátkem pojištění. Zabrání-li vám v cestě zdravotní problémy spojené s těhotenstvím, jež byly zjištěné až po sjednání pojištění storna cesty, bude vám pojistné plnění poskytnuto.

Srovnaný magazín

  • Lyžařky na svahu
    30. ledna 2024|Jana Březinová
    Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

    Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

  • Padající lyžař
    08. prosince 2023|Petr Pohůdka
    Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

    Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

  • Zahraniční studenti v univerzitní aule
    09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
    Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

    Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

  • muz-dostava-ockovani-do-ramene
    04. listopadu 2023|Jana Březinová
    Očkování při cestách do zahraničí

    Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

  • letovisko-egypt
    31. října 2023|Nikola Zatloukalová
    Nejoblíbenější destinace Čechů

    V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?

  • El Hierro - Kanárské ostrovy
    24. října 2023|Nikola Zatloukalová
    Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

    Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

  • Ospalý muž s kufrem na letišti - jet lag
    18. října 2023|Nikola Zatloukalová
    Jak zvládnout jet lag a nepřijít o půlku dovolené

    Dlouhý let na dovolenou s sebou často přináší jet lag. Ten vás může potkat především při cestování přes více časových pásem. Mezi jeho hlavní projevy patří ospalost. S jeho zvládnutím vám může pomoci nejen melatonin, ale také dostatečný pitný režim.

  • Vánoce v Egyptě - velbloud v santovské čepici
    17. října 2023|Richard Zona
    Vánoční kouzlo ve slunečném Egyptě: Užijte si vánoční pohodu pod palmami

    Vánoční oslavy v Egyptě mají své vlastní tradice, které je poněkud odlišují od těch českých. V první řadě, pro místní obyvatele mají Vánoce hluboký náboženský význam, neboť Egypt je historicky spojen s biblickými událostmi.

  • Nabourané auto
    14. října 2023|Jana Březinová
    Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

    V roce 2022 Češi v zahraničí způsobili 7028 nehod, nejvíce v Německu a na Slovensku. To představuje téměř 4 % všech nehod. Šance, že budete nehodu při cestách po Evropě řešit, tak rozhodně není zanedbatelná. Nastudujte si předem správný postup. Až vás na místě ochromí stres nebo jazyková bariéra, budete přesně vědět, co dělat.

  • Muž s letenkami, pasem a mobilním telefonem na letišti
    11. října 2023|Nikola Zatloukalová
    Flexibilní letenky: Co to je a na co si při koupi dát pozor?

    Nezrušitelné letenky jsou minulostí. Změna termínu letu i zrušení letenky jsou možné. Dejte si pozor na to, že ne každá změna je zdarma. Například u Emirates začíná cena za změnu letenky na 3 700 Kč. Cena se pak mění v závislosti na tarifu, v němž byla letenka zakoupena. A jak to mají ostatní letecké společnosti?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.