Pokud se chce zloděj vloupat do domu nebo bytu, není to pro toho zkušenějšího nic složitého. V podstatě stačí pár sekund, několik pohybů a je přesně tam, kde chce být. Podíváme-li se na statistiky, tak jenom v loňském roce bylo vykradeno 34 000 objektů. Necelé tři čtvrtiny daných trestných činů zůstalo neobjasněno. A i to je ten důvod, proč daný problém řešit. Jak? Nejlépe pomocí pojistky.

Zabezpečení mnohdy nepomáhá

Mnoho lidí se v souvislosti se zabezpečením svého objektu vydává cestou bytelných dveří nebo bezpečnostních zámků. I když zloděje dokážou zdržet, rozhodně ho nezastaví. Mají zkušenosti, vybavení, stejně jako osvědčené metody spojené s tím, že se do každé nemovitosti zkrátka dostanou. A zde již mají volbou ruku. Dle posledních statistik je navíc hodnota vybavení průměrné domácnosti zhruba 500 000 korun českých. Možností lupu je tedy více než dost.

Tím samozřejmě nechceme říci, že bezpečnostní prvky jsou úplně k ničemu. Jistě mohou vstup do objektu ztížit, nebo mohou mít psychologický efekt a zloděje nakonec odradí. Přesto je dobré myslet také na pojištění. A s ním zabezpečení kombinovat.

Jaká pojistka je tou správnou?

Ptáte se, jaká pojistka je vlastně tou pravou, která na podobná negativa myslí? Je to pojištění domácnosti , které by dnes mělo patřit mezi skutečnou samozřejmost každého objektu. Už jenom proto, že cena pojistky nemusí být nijak závratná a přitom výše pojistného krytí může myslet na vše, co by mohlo být ukradeno. Ceny se dnes pohybují v jednotkách korun denně. Uzavřít danou pojistku je také velmi jednoduché, jelikož vše lze zvládnout z pohodlí domova, prostřednictvím internetu.

Důležitým krokem je pouze zjistit přibližnou hodnotu věcí ve vaší domácnosti a podle toho nastavit limity. Pokud budou nízké, nemusí být proplaceny všechny škody. Pokud naopak přehnaně vysoké, budete za ochranu platit zbytečně více, než by bylo konkrétně nutné.