Jsme pejskařská velmoc. Podle statistik počet lidí se psem stále stoupá. Co ale v případě dovolené? Buď můžeme psa dát našim známým, nebo do psího hotelu, stejně jako ho můžeme vzít s sebou. Na co však nezapomenout, pokud dovolenou se psem plánujeme?


Zjistěte vstřícnost hotelu
První krok, který musíte udělat. Je třeba zjistit si, zda vybraný hotel dovolí psy, stejně jako je dobré zjistit si, na kolik takový pobyt se psem vyjde. Důležité je informovat se i o tom, jaké jsou konkrétní požadavky spojené s pobytem psa. Obvykle je nezbytností:

  • Vodítko a náhubek
  • Potřebná očkování
  •  Výchova psa


Pozor na zdravotní komplikace
Se psem dnes můžeme cestovat nejenom autem, ale třeba také letadlem. V tomto případě je umístěn v kotci, v zavazadlovém prostoru. Je jedno, čemu dáváte přednost, jelikož v obou případech nepodceňujte vhodné medikamenty. O jaké jde? Samozřejmě hlavně o tlumicí léky, stejně jako o léky na nevolnost. Ty je dobré nechat si doporučit vaším veterinářem. Jedině tak bude cesta tam, ale i cesta zpátky skutečně bez jakýchkoliv problémů.


Bez pojistky raději necestujte
Ta sice nemusí být povinná, ale je výrazně doporučována. Proč? Jelikož dokáže kompenzovat i výrazné škody, které vás pes způsobí. A to škody na majetku, stejně jako na zdraví. Možné je aktuálně vybrat ze dvou typů pojistek. Ta první se týká pojištění odpovědnosti vaší osoby, které však bude rozšířeno i na vašeho čtyřnohého mazlíčka. Druhou možností, která se nabízí, je pojištění odpovědnosti přímo pro vašeho pejska. Jakoukoliv vzniklou škodu je následně možné nahlásit jako pojistnou událost a očekávat finanční plnění právě ze strany pojišťovny. Vzhledem k ceně takové pojistky dané sjednání rozhodně doporučujeme.