Historie Škodovky: Jaké byly nejoblíbenější modely?

31.
březen

Kdo z nás alespoň jednou neřídil vůz značky Škoda auto? Pravděpodobně existuje jen málo řidičů, kteří na tuhle otázku odpoví negativně. Ačkoli v Česku můžete pořídit desítky různých modelů a značek automobilů, Škodovky se stále drží na pomyslné špici. Alespoň tedy co se oblíbenosti týče. Jaké modely téhle legendy patří mezi ty bezkonkurenčně nejoblíbenější? Dozvíte se na následujících řádcích.

Číst celé...


Sazebník pokut aneb Za jaké přestupky nám hrozí nejvyšší postih?

29.
březen

Všichni víme, že dodržovat pravidla silničního provozu je potřeba. Ale neuškodí si zopakovat, jaké postihy nám za jejich překročení hrozí. V našem článku najdete přehled pokut za rychlost, sazebník pokut za parkování i informace o dalších možných přestupcích.

Číst celé...


OSVČ a slevy na dani: Kdy je můžete uplatnit?

26.
březen

Daňové odvody nejsou malé. Proč tedy nevyužít toho, co se nabízí k jejich snížení? Než zasednete k vyplňování daňového přiznání, podívejte se, které slevy vám mohou snížit daňovou povinnost.

Číst celé...


OSVČ a daňové přiznání za rok 2020. Jak můžete ušetřit na daních?

26.
březen

Zvláště v dnešní koronakrizové době se hodí každá koruna. Zapátrejte v zásuvkách. Nekrčí se někde potvrzení o zaplacených úrocích či platbách na životní pojištění? Podívejte se, díky čemu můžete ušetřit na daních. Každá tisícikoruna daňového odpočtu vám výslednou daň sníží o 150 korun.

Číst celé...


Srovnání povinného ručení pro rok 2021

26.
březen

Perfektním řidičům a vozidlům postačí levné pojištění, letos třeba od společností Pillow či Uniqa. Ale pokud připouštíte, že můžete způsobit bouračku, vybírejte také podle finančních limitů. Větší škodu pokryje například ČPP nebo Direct. Tady najdete modelové, ale také individuální srovnání povinného ručení pro rok 2021.

Číst celé...


Co dělat při zpoždění letu a na co máte nárok?

25.
březen

Opožděný let není příjemnou záležitostí. Stojí nás cenný čas, nervy a na náladě také nepřidá. Zpožděné lety jsou ovšem součástí letecké dopravy a my tak musíme počítat s tím, že nás zkrátka mohou potkat. Víte ovšem, na co máte v těchto případech nárok? Podívejte se společně s námi na benefity a kompenzace u zpožděného letu v podobě služeb a finančního odškodnění.

Číst celé...


8 věcí, které musíte vědět o hypotéce

23.
březen

Vybrali jste si vysněný dům nebo byt a chystáte se na sjednání hypotéky? Pro většinu lidí představuje hypotéka největší úvěr, k jakému se v životě zavážou. Proto není divu, že se vám hlavou honí spousta otázek. Na osm nejčastějších jsme pro vás připravili odpovědi.

Číst celé...


Nájemník nebo majitel –⁠ na koho napsat energie?

22.
březen

Stěhujete se do nového nájmu a nejste si jistí, jestli si energie přepsat na sebe? Nebo jste naopak v roli pronajímatele nemovitosti a zvažujete, zda energie přepsat na nájemníka nebo si je nechat na sebe? Projděte si pro a proti obou variant.

Číst celé...


Platnost končících STK se prodlouží. Na pár měsíců a jen některým

22.
březen

Koronavirová krize změnila a ovlivnila mnohé. Bokem nezůstává ani nejrůznější administrativa a zařizování. Příkladem je třeba platnost státních technických kontrol (STK) aut, která se kvůli pandemii prodlouží o deset měsíců. Opatření platné pro celou Evropskou unii se týká technických kontrol propadlých od loňského září do konce letošního června. Nebude ale platit pro všechny.

Číst celé...


Platnost končících STK se prodlouží. Na pár měsíců a jen některým

21.
březen

Koronavirová krize změnila a ovlivnila mnohé. Bokem nezůstává ani nejrůznější administrativa a zařizování. Příkladem je třeba platnost státních technických kontrol (STK) aut, která se kvůli pandemii prodlouží o deset měsíců. Opatření platné pro celou Evropskou unii se týká technických kontrol propadlých od loňského září do konce letošního června. Nebude ale platit pro všechny.

Číst celé...


Srovnání bankovních a nebankovních půjček pro rok 2021

20.
březen

Domácnostem klesají příjmy, ale peníze jsou dneska naštěstí levné. Na nutné výdaje seženete přijatelnou půjčku například v Komerční bance, mBank nebo Equa bank. Úvěr vám nabízí také řada menších firem, které však většinou bývají dražší. Ponechme stranou komplikované pojmy jako RPSN, následující srovnání bankovních a nebankovních půjček pro rok 2021 bude praktické a srozumitelné.

Číst celé...


Přepis energií: Jaké komplikace mohou nastat?

19.
březen

Přepis energií je proces, kterému se nevyhnete při stěhování, koupi nemovitosti nebo řešení dědictví. Při dobré součinnosti zainteresovaných stran proběhne přepis energií bez problémů. Ne vždy ale vše běží jako po másle. Podívejte se, jaké komplikace mohou nastat při přepisu energií.

Číst celé...


7 nejlepších filmů o autech, které musíte vidět

18.
březen

Milujete rychlost a styl? Líbí se vám, když na obrazovce sviští pneumatiky a naleštěná auta jedou do akce? Naprosto vám rozumíme. Proto jsme pro vás vybrali ty nejlepší kultovní filmy o autech. Pořádně se usaďte. Jízda začíná.

Číst celé...


5 způsobů, jak ušetřit za elektřinu s inteligentní elektroinstalací

17.
březen

Inteligentní elektroinstalace slibuje úsporu za elektřinu až 40 %. Díky automatizaci a chytrému ovládání celého systému nebudete v domě zbytečně svítit, topit a na maximum využijete i svoji sazbu elektřiny. Podívejte se, jak vám inteligentní elektroinstalace zajistí levnější elektřinu.

Číst celé...


Destinace, do kterých můžete vycestovat jen s občanským průkazem

15.
březen

Ani propadlý pas vám nemusí bránit v poznávání světa. Máme pro vás seznam destinací, do nichž můžete cestovat pouze na občanský průkaz. Možná vás překvapí, že se nejedná jen o státy nacházející se na evropském kontinentu, ale také o několik zajímavých exotických destinací.

Číst celé...


Jak spočítat tepelnou ztrátu?

12.
březen

Zateplujete dům nebo do novostavby pořizujete topení? Pak budete potřebovat znát tepelnou ztrátu domu. Pokud čekáte snadný návod a jednoduchý vzoreček, jak spočítat tepelnou ztrátu, pak vás zklameme. Výpočet tepelných ztrát je poměrně složitý, a proto je lepší obrátit se na odborníky.

Číst celé...


Srovnání havarijního pojištění pro rok 2021

12.
březen

Nabídky seřadíme podle fixních nákladů, ale zohledníme také mimořádné výdaje. Dokud jezdíte bezpečně, levně vychází například pojišťovna ČPP nebo Direct. Jakmile případně uděláte nešťastnou chybu, většinu vaší škody by mohla štědře zaplatit Uniqa či ČSOB. Každopádně jste tady správně, pokud hledáte srovnání havarijního pojištění pro rok 2021.

Číst celé...


Dovážíte auto z Německa? Tady je vše, co potřebujete vědět

10.
březen

Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech slibnější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit zejména slušná SUV, která v tuzemsku pořád chybějí. Pokud se vydáváte pro auto do Německa, měli byste se pořádně připravit a vyhnout se některým nepříjemnostem. Proto přinášíme podrobného průvodce dovozem auta od našich sousedů.

Číst celé...


Inteligentní elektroinstalace nebo chytrá domácnost?

8.
březen

Lámete si hlavu, jaký je rozdíl mezi inteligentní elektroinstalací a chytrou domácností? Obě možnosti vám zajistí automatizované řízení domácnosti, ale liší se v množství funkcí, způsobech ovládání i nákladech na instalaci.

Číst celé...


Srovnání pojištění domácnosti pro rok 2021

6.
březen

Rodinné domy a byty stoupají na ceně, zvláště když jsou vkusně a chytře zařízené. Ovšem čím vyšší mají užitnou hodnotu, tím větší vznikne škoda, jakmile propukne požár, nebo se přikrade zloděj. Proti živelným pohromám vás levně pojistí například Uniqa. Zatímco odcizené cennosti může štědře nahradit třeba Maxima. Přidejme také společnosti Direct nebo Slavia, a máme srovnání pojištění domácnosti pro rok 2021.

Číst celé...


Kdy sjednat stavební spoření?

5.
březen

Stavební spoření se v oblasti spořicích produktů těší stále vysokému zájmu. To především kvůli státní podpoře. Stát sice není tak štědrý, jako tomu bylo před lety, dvoutisícový roční příspěvek ale na chodníku nenajdete. Kdy je nejvýhodnější období pro sjednání tohoto produktu a jak založit stavební spoření bez zbytečných průtahů a komplikací? Poradíme!

Číst celé...


Co je kurzarbeit? Opatření, které známe už od roku 1910

3.
březen

Od začátku koronavirové krize se u nás i ve světě skloňuje jedno zásadní slovo. Tím je kurzarbeit, jehož původní myšlenkou byla ochrana pracovníků před propouštěním. O tom, jestli u nás kurzarbeit funguje, či nikoli, polemizovat nebudeme. Zmíníme ale, odkud tohle slovo vzniklo a co je vlastně cílem tohoto opatření.

Číst celé...


Jak se počítá pojistné (cena pojištění)?

1.
březen

Matematici dokážou odhadnout, nakolik je pravděpodobné, že se letos vybouráte nebo budete vykradeni. Následně vyčíslí škodu, která vám teoreticky vznikne. Pojišťovna přihodí svoji obchodní marži a navrhne, jaké můžete platit pojistné. Celková cena pojištění tady záleží na vašem riziku, ale také na vybrané firmě. Srovnejme, co za svoje služby požaduje Allianz, Uniqa nebo třeba Pillow.

Číst celé...