Kdy potřebujete mezinárodní řidičský průkaz? - 1. díl

29.
únor

O řidičský průkaz si žádáte ve chvíli, kdy úspěšně složíte zkoušky v autoškole. Případně ve chvíli, kdy vám platnost současného řidičského průkazu končí. Tento vám ale platí jen na omezeném území a ve chvíli, kdy se vydáváte autem dál, budete potřebovat tzv. Mezinárodní řidičský průkaz.

Číst celé...


Nulový dům: Víte, jaké parametry musí splňovat?

29.
únor

Nejspíš už jste také zaslechli termín nulový dům. Víte však, co musí stavba splňovat, aby se takto dala označit? Podívejte se, co nulový dům je, jak se liší od domů pasivních nebo nízkoenergetických, a jaké jsou hlavní výhody a nevýhody takové stavby.

Číst celé...


Koronavirus: Informace k cestování do zahraničí a rady pro cestovatele

28.
únor

Kvůli šíření čínského koronaviru označovaného nově jako SARS CoV-2, způsobující nemoc COVID-19 v Asii a zejména v posledních dnech i v zemích Evropské unie, vydala česká vláda prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí doporučení ohledně cest do zahraničí.

Číst celé...


Ušetřete náklady za vytápění se správnou izolací

28.
únor

Náklady vynaložené na energie a vytápění neustále rostou. Jejich snížení lze přitom docílit nejen rozumnou spotřebou, ale také prostřednictvím úsporných opatření. V případě snahy minimalizovat náklady na vytápění se vyplatí investovat do opravdu kvalitní tepelné izolace.

Číst celé...


Nejlepší lázně v ČR: Kam jít relaxovat? Máme pro vás pět tipů

26.
únor

Topná sezóna je v plném proudu, a tak vás nejspíš přepadají obavy, na kolik vás ta letošní vyjde, a zda by nebylo výhodnější topit jiným palivem. Zaplatí za topení více ti, kteří využívají elektřinu, nebo majitelé plynových kotlů? Podívejte se na porovnání nákladů na vytápění

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? - 2. díl

26.
únor

Ve článku “V minulém článku jsme přinesli některé rady a tipy, jak na dovolenou bez cestovky. Nyní si přiblížíme další tipy, které je před dovolenou dobré brát v potaz.

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? - 1. díl

24.
únor

Podíváme na to, jak si takovou dovolenou zařídit, tedy na co nezapomenout a co všechno je potřeba naplánovat.

Číst celé...


Co byste měli vědět o pasivních domech?

24.
únor

Stále více je těch, kteří sní o bydlení v prostorném komfortním domě, kde není třeba platit horentní sumy za energie a přitom dýchat vždy čerstvý vzduch. Nabídkou pasivních domů se chlubí nejedna developerská společnost i ateliéry zvučných jmen. Jak pasivní domy fungují a komu jsou určeny? Tohle jsou věci, které byste měli vědět ještě před tím, než o nich reálně začnete uvažovat.

Číst celé...


Dřevostavby: Jak vysoké mají náklady na energie?

23.
únor

Přestože v České republice je silná tradice zděných domů, své zastánce i místo na trhu si v posledních letech našly také dřevostavby. Hovoří pro ně zejména rychlost výstavby, příznivá cena a ekologický faktor. Jak je na tom dřevostavba s cenou za energie? Podívejte se, jaké náklady na energie vás u dřevostavby čekají.

Číst celé...


Jak postupovat při reklamaci zájezdu? - 2. díl

22.
únor

V minulém článku jsme si přiblížili, jak na reklamaci zájezdu, který máte zakoupený přes cestovní kanceláře. Někdy ale turisté reklamují i skutečné kuriozity, na které se podíváme níže. A uvedeme si, jak na reklamaci, když jste dovolenou nekoupili u cestovní kanceláře, ale jedete na vlastní pěst.

Číst celé...


Jaké se chystají změny v připojování nových fotovoltaických elektráren?

22.
únor

Fotovoltaický trh v Česku se od solárního boomu před deseti leti držel spíše v pozadí. Teprve v druhé polovině loňského roku přišel nový boom, který tak ohlásil dynamický postup kupředu. Co za náhlým rozvojem stojí a na jaké změny se můžeme těšit letos?

Číst celé...


Solární panely jako střešní krytina: Kolik stojí solární tašky?

21.
únor

Láká vás pořízení solárních panelů pro výrobu vlastní elektřiny, ale odrazuje vás jejich nevzhlednost na střeše? Tento problém má jednoduché řešení – solární panely, které jsou integrovány do střešní krytiny, neboli solární tašky. Zjistěte, kolik takové řešení fotovoltaické elektrárny stojí a jak se liší v účinnosti od klasických solárních panelů na střechu.

Číst celé...


Druhy hypoték: Vyznáte se v nich?

20.
únor

Hypotéky zlevňovaly celý předchozí rok. Průměrná úroková sazba v prosinci klesla o setinu procentního bodu na hodnotu 2,34 procenta. Další zlevňování ale už finanční experti pro nejbližší měsíce nepředpovídají. Ba právě naopak! Pokud hypotéku zvažujete, měli byste se pro ni rozhodnout co nejdřív. Jak se ale zorientovat v jednotlivých druzích hypotečních úvěrů? Máme pro vás praktického průvodce.

Číst celé...


Půjčka na bydlení od státu: Jak ji získáte? - 1. díl

19.
únor

Pro hypotéku na bydlení chodí většina lidí žádat do banky. Není to ale jediná možnost, jak k hypotéce přijít. A nemáme na mysli nebankovní instituce s nechvalně známou pověstí. Existuje ještě jiná varianta. Požádat o hypotéku stát. Poradíme, jak na to.

Číst celé...


Půjčka na bydlení od státu: Jak ji získáte? - 2. díl

19.
únor

V minulém článku jsme si přiblížili, jaké varianty úvěru vám nabízí stát prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení. Nyní si přiblížíme, co pro poskytnutí musíte splňovat.

Číst celé...


Jak postupovat při reklamaci zájezdu? - 1. díl

18.
únor

Ne každá dovolená se povede. Někdy panuje na straně turistů menší nespokojenost, kterou přejdou mávnutím rukou a nechtějí situaci dále řešit. Jindy jsou nedostatky natolik závažné, že už je málokdo nechá být a rozhodne se situaci řešit. To je určitě správné řešení, ale je dobré vědět, jak na to. Hlavně je potřeba řešení neodkládat, jinak tím můžete tratit.

Číst celé...


Povinné ručení v zahraničí: Kde všude vám platí zelená karta? - 2. díl

18.
únor

V předchozím článku jsme informovali o tom, jak funguje zelená karta mimo Českou republiku. I když vám ale platí i v jiných státech, nemusí platit na celém území dané země.

Číst celé...


Čeho si všímat, když si půjčujete u nebankovní společnosti?

18.
únor

Pokud si v České republice chcete půjčit peníze, máte v zásadě několik možností. Řada lidí například osloví své příbuzné a vyřeší půjčku v rodině. Někdo to naopak rád nemá, často z obavy o dobré vztahy v rodině.

Číst celé...


Jak lze získat hypotéku bez doložení příjmů? Není to tak snadné, jak se zdá

17.
únor

Hypotéku má podle aktuálních statistik každý pátý Čech. Protože se ale pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů zpřísnily, je poměrně složité peníze na koupi, výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosti získat. Pokud navíc nemůžete nebo nechcete doložit svoje příjmy, je jediným řešením hypotéka bez doložení příjmu. Jak a kdo ji může získat?

Číst celé...


Půjčky na bydlení pro mladé: Jakým způsobem můžete financovat své bydlení?

16.
únor

Sen o vlastním domku má jistě řada z nás. Jak ale koupi nebo výstavbu nemovitosti financovat s omezeným rozpočtem? Drtivá většina zájemců o vlastní bydlení sáhne po hypotéce. Pro mladé rodiny do 36 let se nabízí i další alternativa. Tou je půjčka na bydlení pro mladé. Jaké jsou podmínky jejího získání a kolik peněz můžete dostat na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti? Poradíme!

Číst celé...


Jak funguje oddlužení? - 2. díl

15.
únor

V minulém článku jsme si přiblížili institut oddlužení. V dnešním článku se podíváme na to, kde se návrh podává, jakým způsobem můžete závazky splatit a kolik vám musí zůstat na běžné fungování.

Číst celé...


Jak funguje oddlužení? - 1. díl

14.
únor

I přes fakt, že Česká národní banka reguluje svými doporučeními možnosti půjček pro koncové klienty, stále jsou lidé, kteří své závazky splácet nezvládají. Nemusí jít nutně jen o případy, kdy si lidé postupně půjčili více, než kolik byli schopni splácet. Během splácení vysoké hypotéky můžete přijít o dobře placenou práci, může se vám stát úraz, v jehož důsledku budete invalidní, a nebudete moci nadále vykonávat práci, kterou děláte. Takových situací je mnoho.

Číst celé...


Povinné ručení v zahraničí: Kde všude vám platí zelená karta? - 1. díl

14.
únor

Když se pohybujete autem v rámci České republiky, musíte mít sjednané povinné ručení, jinak se vystavujete pokutě. Co si ale máte sjednat, když jedete s tímtéž vozem do zahraničí? Někde si nemusíte sjednávat nic, platí vám tam povinné ručení, které jste uzavřeli v České republice. Záleží ale, u které pojišťovny jste pojištěni. Pravidla totiž nejsou jednotná a může se stát i to, že vám povinné ručení platí jen na části území nějakého státu.

Číst celé...


Máte šanci na hypotéku se záznamem v registru dlužníků?

13.
únor

Cestu k vlastnímu bydlení může velmi rychle překazit záznam v registru dlužníků, o jehož existenci jste do té doby neměli tušení. Před podáním žádostí o hypotéku si proto udělejte důkladný pořádek v osobních financích předtím, než to za vás učiní banka.

Číst celé...


Porovnání cen povinného ručení v Česku

12.
únor

Povinné ručení už dávno není levná záležitost a tak je pochopitelné, že majitelé aut hledají nejlevnější povinné ručení na trhu. S klesají cenou však rapidně klesá i kvalita pojištění. Co se zpočátku může zdát výhodné, se ve výsledku může významně prodražit. U povinného ručení to platí dvojnásob.

Číst celé...


Nejčastější připojištění k povinnému ručení - 2. díl

11.
únor

V minulém článku jsme si probrali některá připojištění, která si můžete sjednat k povinnému ručení. Nyní zmíníme několik dalších.

Číst celé...


Nejčastější připojištění k povinnému ručení - 1. díl

10.
únor

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, nebo jinak také povinné ručení, musí mít uzavřena všechna auta. Přesněji řečeno všechna auta, která mají přidělenou registrační značku, technický průkaz a jsou používána na veřejných komunikacích.

Číst celé...


Co vyřešit, než vyrazíte na dovolenou autem? - 2. díl

10.
únor

V minulém článku jsme si rozebrali, co je potřeba zařídit, než vyrazíte s autem do zahraničí. Nyní se podíváme, co dalšího možná budete muset vyřešit, než vás bude čekat zasloužená dovolená.

Číst celé...


Ceny elektřiny 2020

9.
únor

Ceny elektřiny několik posledních let stoupají a rok 2020 není výjimkou. Již na konci roku 2019 Energetický regulační úřad (ERÚ) oznámil zvýšení regulovaných složek. Odborníci odhadují, že cena elektřiny v letošním roce vzroste v průměru o 5 % až 7 %.

Číst celé...


Dovolená v létě 2020: Hory, exotika nebo Lipno?

8.
únor

Zájem Čechů o tzv. first minute dovolené vzrostl meziročně o celých 20 %. Nejčastěji vyrážíme relaxovat na týdenní pobyty do dražších hotelů se zajištěným stravováním. Kromě dovolené na horách nás stále více láká také exotika, ale nepohrneme ani pobytem v rodné domovině. Jaké trendy vévodí letošnímu roku?</strong> </p> <h2>Když toužíte po horském dobrodružství

Číst celé...


Jaké změny nás čekají v povinném ručení a na silnicích v roce 2020

7.
únor

Rok 2020 si pro české motoristy připravil celou řadu více či méně příjemných novinek. Některé z nich začnou platit ještě letos, jiné byly teprve představeny. Co řidiče čeká a nemine, nastíníme v následujícím článku.

Číst celé...


Jak funguje elektroměr?

6.
únor

Elektroměr je speciální měřící přístroj, s jehož pomocí se měří množství spotřebované elektřiny. Používají se od začátku 20. století, kdy se elektřina stala běžnou součástí domácností. První elektroměry svým vzhledem připomínaly hodiny a první elektroměr vynalezl T. A. Edison.

Číst celé...


Exotická dovolená: Kde si ji užijete i v zimě?

5.
únor

Exotická dovolená přestává být luxusním zbožím pro úzkou skupinu lidí. Jenom u nás si ji dopřává stále více Čechů. A znatelný je také další trend. Kromě letních dovolených v exotice stoupá prodej zimních zájezdů k moři. Kam se vydáváme slunit nejčastěji? Tady je pár tipů na místa, kde si exotickou dovolenou v zimě doopravdy užijete.

Číst celé...


Ostrovní fotovoltaika: Vyplatí se ji pořídit?

4.
únor

Nové fotovoltaické elektrárny rostou na českých střechách jako houby po dešti a není divu. Ceny elektřiny stoupají, naopak náklady na instalaci fotovoltaiky klesají. A trend je jasný – stále více domácností dává přednost systémům s bateriovým úložištěm. Jaké jsou výhody a nevýhody ostrovní fotovoltaiky? Vyplatí se ji pořídit a za jak dlouho se vám investice vrátí? Máme pro vás podrobnosti.

Číst celé...


Co vyřešit, než vyrazíte na dovolenou autem? - 1. díl

3.
únor

Řada cestovatelů se každoročně chystá na dovolenou k moři vlastním autem. Je v tom pohodlí a komfort zastavit si kdekoli chcete a jet vlastním tempem. Je ale dobré se na takovou cestu připravit, ať vás pak auto někde nenechá, případně ať se nedostanete do potíží, z nichž vám vlivem nedostatečné přípravy nemá kdo pomoci.

Číst celé...


Jak na levné cestování? Tady je 7 tipů

3.
únor

Cestování už dávno není jen doménou zbohatlíků nebo šťastlivců, kteří vyhráli v loteriích nebo zdědili miliony po bohatých strýčcích. Cestovat napříč světem se dá i s minimem prostředků. Stačí znát pár osvědčených triků a tipů, vychytat levné letenky nebo třeba slevit ze svých nároků. Jak na levné cestování? Nechte se inspirovat následujícími tipy.

Číst celé...


Výpis z registru dlužníků: Dávejte si pozor i na pozdní platby za telefon

3.
únor

Zápis v registru dlužníků je strašákem mnoha žadatelů o půjčku. Opožděná splátka na auto nebo uhrazená faktura za telefon až po splatnosti vás může velmi rychle katapultovat mezi tzv. neplatiče. Dost možná pátráte po způsobu, jak z registru zase ven. Jde to, ale cesta je mnohem delší a složitější než ta dovnitř.

Číst celé...


Jak správně skladovat pneumatiky? Důležitá je teplota, poloha i vlhkost

2.
únor

Životnost pneumatik výrazně ovlivňuje jejich skladování. Některým svědčí uskladnění na výšku, jiným zase zavěšení. Významnou roli hraje také prostor, v němž pneu skladujete. Gumy nemají rády vysoké teploty, slunce ani vlhkost. Že je to věda? Tak trochu. Následující článek vám v tom ale udělá jasno.

Číst celé...


Co vše vám může exekutor zabavit? (2. díl)

1.
únor

V minulém článku jsme vás informovali o tom, co vám exekutor smí zabavit a co vám naopak musí nechat v případě, že je exekuce prováděna na váš plat či z vašeho účtu. Nyní si přiblížíme další situace.

Číst celé...


Dálnice D1: Kde nás letos čekají uzavírky?

1.
únor

Na konci února se na nejstarší a nejdelší české dálnici D1 opět objevily značky upozorňující řidiče na probíhající práce, opravy a omezení. Zimní přestávka skončila a byla zahájena údajně největší část modernizace D1 od roku 2013.

Číst celé...