Koronavirus: Informace k cestování do zahraničí a rady pro cestovatele

28.
únor

Kvůli šíření čínského koronaviru označovaného nově jako SARS CoV-2, způsobující nemoc COVID-19 v Asii a zejména v posledních dnech i v zemích Evropské unie, vydala česká vláda prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí doporučení ohledně cest do zahraničí.

Číst celé...


Čeho si všímat, když si půjčujete u nebankovní společnosti?

18.
únor

Pokud si v České republice chcete půjčit peníze, máte v zásadě několik možností. Řada lidí například osloví své příbuzné a vyřeší půjčku v rodině. Někdo to naopak rád nemá, často z obavy o dobré vztahy v rodině.

Číst celé...


Jak lze získat hypotéku bez doložení příjmů? Není to tak snadné, jak se zdá

17.
únor

Hypotéku má podle aktuálních statistik každý pátý Čech. Protože se ale pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů zpřísnily, je poměrně složité peníze na koupi, výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosti získat. Pokud navíc nemůžete nebo nechcete doložit svoje příjmy, je jediným řešením hypotéka bez doložení příjmu. Jak a kdo ji může získat?

Číst celé...


Půjčky na bydlení pro mladé: Jakým způsobem můžete financovat své bydlení?

16.
únor

Sen o vlastním domku má jistě řada z nás. Jak ale koupi nebo výstavbu nemovitosti financovat s omezeným rozpočtem? Drtivá většina zájemců o vlastní bydlení sáhne po hypotéce. Pro mladé rodiny do 36 let se nabízí i další alternativa. Tou je půjčka na bydlení pro mladé. Jaké jsou podmínky jejího získání a kolik peněz můžete dostat na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti? Poradíme!

Číst celé...


Jak funguje oddlužení? - 2. díl

15.
únor

V minulém článku jsme si přiblížili institut oddlužení. V dnešním článku se podíváme na to, kde se návrh podává, jakým způsobem můžete závazky splatit a kolik vám musí zůstat na běžné fungování.

Číst celé...


Jak funguje oddlužení? - 1. díl

14.
únor

I přes fakt, že Česká národní banka reguluje svými doporučeními možnosti půjček pro koncové klienty, stále jsou lidé, kteří své závazky splácet nezvládají. Nemusí jít nutně jen o případy, kdy si lidé postupně půjčili více, než kolik byli schopni splácet. Během splácení vysoké hypotéky můžete přijít o dobře placenou práci, může se vám stát úraz, v jehož důsledku budete invalidní, a nebudete moci nadále vykonávat práci, kterou děláte. Takových situací je mnoho.

Číst celé...


Máte šanci na hypotéku se záznamem v registru dlužníků?

13.
únor

Cestu k vlastnímu bydlení může velmi rychle překazit záznam v registru dlužníků, o jehož existenci jste do té doby neměli tušení. Před podáním žádostí o hypotéku si proto udělejte důkladný pořádek v osobních financích předtím, než to za vás učiní banka.

Číst celé...


Porovnání cen povinného ručení v Česku

12.
únor

Povinné ručení už dávno není levná záležitost a tak je pochopitelné, že majitelé aut hledají nejlevnější povinné ručení na trhu. S klesají cenou však rapidně klesá i kvalita pojištění. Co se zpočátku může zdát výhodné, se ve výsledku může významně prodražit. U povinného ručení to platí dvojnásob.

Číst celé...


Nejčastější připojištění k povinnému ručení - 2. díl

11.
únor

V minulém článku jsme si probrali některá připojištění, která si můžete sjednat k povinnému ručení. Nyní zmíníme několik dalších.

Číst celé...


Nejčastější připojištění k povinnému ručení - 1. díl

10.
únor

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, nebo jinak také povinné ručení, musí mít uzavřena všechna auta. Přesněji řečeno všechna auta, která mají přidělenou registrační značku, technický průkaz a jsou používána na veřejných komunikacích.

Číst celé...


Jaké změny nás čekají v POV a na silnicích v roce 2020

7.
únor

Rok 2020 si pro české motoristy připravil celou řadu více či méně příjemných novinek. Některé z nich začnou platit ještě letos, jiné byly teprve představeny. Co řidiče čeká a nemine, nastíníme v následujícím článku.

Číst celé...


Jak funguje elektroměr?

6.
únor

Elektroměr je speciální měřící přístroj, s jehož pomocí se měří množství spotřebované elektřiny. Používají se od začátku 20. století, kdy se elektřina stala běžnou součástí domácností. První elektroměry svým vzhledem připomínaly hodiny a první elektroměr vynalezl T. A. Edison.

Číst celé...


Exotická dovolená: Kde si ji užijete i v zimě?

5.
únor

Exotická dovolená přestává být luxusním zbožím pro úzkou skupinu lidí. Jenom u nás si ji dopřává stále více Čechů. A znatelný je také další trend. Kromě letních dovolených v exotice stoupá prodej zimních zájezdů k moři. Kam se vydáváme slunit nejčastěji? Tady je pár tipů na místa, kde si exotickou dovolenou v zimě doopravdy užijete.

Číst celé...


Jak na levné cestování? Tady je 7 tipů

3.
únor

Cestování už dávno není jen doménou zbohatlíků nebo šťastlivců, kteří vyhráli v loteriích nebo zdědili miliony po bohatých strýčcích. Cestovat napříč světem se dá i s minimem prostředků. Stačí znát pár osvědčených triků a tipů, vychytat levné letenky nebo třeba slevit ze svých nároků. Jak na levné cestování? Nechte se inspirovat následujícími tipy.

Číst celé...


Co vše vám může exekutor zabavit? (2. díl)

1.
únor

V minulém článku jsme vás informovali o tom, co vám exekutor smí zabavit a co vám naopak musí nechat v případě, že je exekuce prováděna na váš plat či z vašeho účtu. Nyní si přiblížíme další situace.

Číst celé...