Jaká je cena za kubík plynu?

30.
leden

Na začátku roku 2005 byla zahájena liberalizace trhu s plynem. První roky byly trochu rozpačité, protože český trh se dodavatelům plynu nezdál příliš nezajímavý. To však netrvalo dlouho a dnes si český zákazník může vybírat mezi nabídkami více než 70 menších i větších dodavatelů plynu.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro chronicky nemocné: Jak ho sjednat? - 2. díl

29.
leden

V minulém článku jsme se věnovali cestovnímu pojištění pro chronicky nemocné pacienty. Pokud patříte mezi ně a nevyhovují vám podmínky, jaké pojišťovny nastavili u standardního produktu cestovního pojištění, zkuste si toto riziko připojistit.

Číst celé...


Jak číst data z plynoměru?

29.
leden

Náklady za každou domácnost zahrnují dvě velké položky. Jedná se o nájem nebo splátku hypotéky a výdaje za energie. Výši nájmu či hypoteční splátky příliš ovlivnit nelze, spotřeba energie však určité možnosti nabízí. Stačí si umět přečíst data z plynoměru a vyznat se v ročním vyúčtování.

Číst celé...


Cestovní pojištění pro chronicky nemocné: Jak ho sjednat? - 1. díl

27.
leden

Vycestovat do zahraničí bez cestovního pojištění je velký risk. V rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru vás ještě jakž takž zahrání modrá kartička pojištěnce EHIC. Mimo EU a EHP jdou ale všechny náklady na ošetření z vaší kapsy.

Číst celé...


Vyznáte se v energetických třídách spotřebičů?

27.
leden

Každý tuší, že energetická třída spotřebičů značená A+ a více je nejlepší a třída D naopak nejhorší. Přesto nelze jednoznačně říci, že by současné značení energetických tříd bylo na první pohled přehledné. Málokdo totiž ví, o čem přesně značení energetických tříd je, a co jednotlivé hodnoty na štítcích znamenají.

Číst celé...


Vrácení úroků z hypotéky: Víte, jak to funguje?

25.
leden

Víte, že hypotéka vám může pomoci ušetřit na daních? Jako odčitatelnou položku na daních totiž lze uplatnit úroky zaplacené za hypotéku. Povíme vám, kdo všechno může odečet úroků uplatnit, kdo nikoliv a jak velkou slevu na daních můžete získat.

Číst celé...


Na co se zaměřit, než budete žádat o půjčku?

24.
leden

Není nutné hned označovat každou půjčku za absolutní zlo, které nutně musí skončit nesplatitelnými dluhy a exekucemi. V rukách zodpovědné osoby může vhodná půjčka naopak představovat efektivní finanční nástroj. Důležité je vybrat si správně. Na co si při výběru půjčky dát pozor?

Číst celé...


Dítě v autě: Na co si dát pozor?

24.
leden

Bezpečnost dítěte v autě by měla být na prvním místě. Přesto mnozí rodiče nejen podceňují dobře míněné rady ohledně bezpečné přepravy dětí v autě, ale často porušují zákon, když děti, byť na kratší vzdálenosti, cestují bez autosedačky či dokonce nepřipoutané.

Číst celé...


Maximální věk pro hypotéku: Můžete získat hypotéku i v pokročilém věku?

23.
leden

Pro většinu lidí představuje jedinou schůdnou a realizovatelnou cestu, jak si pořídit vlastní bydlení, půjčka na bydlení neboli hypotéka. Jenomže hypotéka nepatří mezi zrovna levné záležitosti. Dnešní zájemce musí mít nejen slušný příjem, ale také vlastní úspory. A to šetření se někdy protáhne tak, až může být pozdě.

Číst celé...


Nabíjení autobaterie doma: Na co si dát pozor?

22.
leden

Autobaterii prospívá pravidelný provoz a alespoň občasné jízdy na delší vzdálenosti. U aut delší dobu parkujících v garáži nebo na ulici hrozí riziko vybití baterie a jejího nevratného poškození. Je doporučeno baterii u takového auta kontrolovat častěji a občas ji doma nechat dobít.

Číst celé...


Žádost o hypotéku krok za krokem

21.
leden

Hypotéka představuje dlouhodobý finanční závazek, jehož pravidelná měsíční splátka zatíží rodinný rozpočet klidně až na 40 let. Vzhledem k výši hypotečního úvěru a délce splatnosti je proto vyřízení hypotéky zdlouhavé, plné papírování a může trvat i několik týdnů až měsíců. Proces urychlí důkladná příprava.

Číst celé...


Srovnání cen energii v EU

20.
leden

Ceny energií v měsíčních nákladech na provoz domácnosti zaujímají významnou položku hned vedle nájmu či hypoteční splátky. Přitom v porovnání s ostatními zeměmi EU jsou energie v ČR “levné”. Například Danové za energie platí dvojnásobek než Češi.

Číst celé...


Cesta k polárnímu kruhu: Objevte krajinu Norska

18.
leden

Okouzlující skandinávská země, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, si získala srdce milionů cestovatelů z celého světa. Fjordy, ze kterých se tají dech, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy jsou jen zlomkem toho, co musíte v Norsku navštívit. Kam během dovolené v Norsku zamířit? Máme pro vás šest tipů, které můžete realizovat během dovolené v Norsku autem nebo letecky.

Číst celé...


Srovnání cen elektřiny 2019

18.
leden

Rok 2019 se nesl ve znamení zdražování cen elektrické energie. Na tom není nic neobvyklého, protože trend zdražování elektřiny trvá už několik let. Více peněz za elektřinu si v uplynulém roce připlatili dokonce všichni odběratelé v Česku.

Číst celé...


Ceny hypoték: Jaké jsou poplatky spojené s hypotékou?

17.
leden

Při vyřizování hypotéky většina žadatelů největší část pozornosti soustředí na výši úrokové sazby, případně RPSN. S hypotékou však souvisí celá řada dalších poplatků, jejichž seznam a výše se liší banka od banky. Ač se to nezdá, cenu hypotéky mohou výrazně ovlivnit.

Číst celé...


Vyrazte na hory: 5 destinací, kde vás nečekají zástupy lidí

16.
leden

Zatímco v létě vyhlášená lyžařská střediska zejí prázdnotou, v zimě se v nich nedá doslova hnout. Fronty jsou na lanovky, na sjezdovkách, v obchodech, v barech i v restauracích, prostě všude. Stále více lidí tak vyhledává méně známá turistická místa nabízející klidnou a příjemnou atmosféru během zimní dovolené na horách.

Číst celé...


Co vše vám může exekutor zabavit? (1. díl)

15.
leden

Dostat se do exekuce není příjemná záležitost. Někdy se tak stane vinou laxního přístupu, jindy životní okolnosti napomohou tomu, že ačkoli se snažíte jak můžete, dluhů máte tolik, že je zkrátka nezvládáte platit.

Číst celé...


Předhypoteční úvěr: Co to je?

15.
leden

Úspěšně jste zažádali o hypotéku. Nemůžete ji však použít na koupi bytu jednoduše proto, že vybranou nemovitost nelze použít k zajištění úvěru. Typickým příkladem je koupě družstevního bytu. Nemůžete-li k zástavě použít jinou nemovitost, jako nejlepší řešení se nabízí předhypoteční úvěr.

Číst celé...


Elektronické dálniční známky: Kdy se jich dočkáme?

14.
leden

Zatímco v sousedních zemích Rakousku a Slovensku už si motoristé mohou online koupit elektronickou dálniční známku již pár let, v Česku jsou stále k dispozici pouze nalepovací papírové dálniční známky. Stejné to bude i letos. Elektronický systém má být totiž zaveden až od příštího roku.

Číst celé...


Období dešťů: Kdy je v Thajsku nebo na Bali?

13.
leden

Při plánování dovolené v některé z oblíbených exotických destinací je důležité vzít v úvahu tamější klimatické podmínky. Pokud byste například do Thajska nebo na Bali vyrazili během období dešťů, z vysněné dovolené v tropickém ráji by se lehce mohla vyklubat propršená noční můra.

Číst celé...


10 tipů, jak ušetřit na povinném ručení

12.
leden

Pořídit si nové auto není laciná sranda. Levný není ani jeho provoz. Na spoustu peněz vyjdou pohonné hmoty, pravidelné servisní prohlídky, občasné opravy a nemalou položku tvoří i pojištění. Přesto čeští řidiči za povinné ručení platí zbytečně více, než musí.

Číst celé...


Je lepší vařit na indukci nebo na plynu?

11.
leden

Rozhodli jste si pořídit celý sporák nebo novou varnou deskou a nyní stojíte před rozhodnutím, zda hlasovat pro elektrickou indukci nebo zemní plyn. Spousta lidí nedá na vaření na plynu, pokud tu možnost má, dopustit. Moderní elektrická indukce však nabízí celou řadu výhod. Co je lepší?

Číst celé...


Půjčky P2P: Jak to funguje?

10.
leden

P2P půjčky nepředstavují pouze další možnost, jak si půjčit peníze a cokoliv, ale také zajímavý způsob, jak investovat peníze i pro ty, co na účtě nemají zrovna miliony. Zjednodušeně lze P2P popsat jako efektivní nástroj, který dokáže propojit možné věřitele s potenciálními dlužníky a umožnit jim sjednat vzájemně prospěšný obchod.

Číst celé...


Do tepla v zimě: 5 tipů, kam letos vyrazit

9.
leden

Ne každý si zimu a zimní radovánky užívá plnými doušky. Někteří lidé mají prostě raději teplejší podnebí, slunce, teplo a moře. V dnešní době je naštěstí možné vše, třeba si užít letní dovolenou během zimy. Máme pro vás 5 skvělých tipů, kam v zimě za létem.

Číst celé...


Ceny energií 2020

8.
leden

Dle prohlášení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) z konce roku 2019 čeká české domácnosti v letošním roce o pár procent dražší elektřina. U plynu by měly průměrné ceny zůstat zhruba na stejné úrovni jako v loňském roce nebo dokonce o něco nižší.

Číst celé...


Jaké příjmy se posuzují při žádosti o hypotéku?

7.
leden

Získat hypotéku je čím dál těžší. Podmínky hypotéky jsou každým rokem přísnější a zejména lidé s nižšími příjmy mají minimální šanci na hypotéku dosáhnout. Než žadatel hypotéku získá, pokud se tak stane, jsou jeho příjmy a výdaje podrobeny důkladnému zkoumání.

Číst celé...


V jakých lyžařských střediscích se vyhnete davům?

6.
leden

Máte pocit, že jedině vyhlášená lyžařská střediska dokáží uspokojit potřeby lyžařů? Není tomu tak. Ještě stále lze v Evropě narazit na menší areály s tradiční i moderní tváří, kde si naplno užijete zimních radovánek avšak bez šílených front na lanovkách a přeplněných sjezdovek.

Číst celé...


Které značky mají nejdražší povinné ručení?

5.
leden

Každý motorista jistě dobře ví, že povinné ručení je zákonné pojištění. Bez platného odpovědnostního pojištění je provozování motorového vozidla nezákonné a vlastník se vystavuje riziku finanční pokuty a v nejhorším možném scénáři i trestního stíhání. Víte, jaké faktory ovlivňují cenu pojištění? Je mezi nimi i značka automobilu?

Číst celé...


Jak využít solární energii na ohřev vody?

4.
leden

Dokážete si představit moderní domácnost bez teplé vody? Těžko. Ohřev vody však vyžaduje velké množství energie, která rozhodně není laciná. Až 70% úsporu ve spotřebě energií nabízí fotovoltaické nebo fototermické panely využívajících sluneční energii.

Číst celé...


Nájem vs. hypotéka na byt: Kdy se co vyplatí?

3.
leden

Žít ve vlastním by chtěl každý. Bohužel zdaleka už ne každý si může dovolit koupit byt či dokonce dům. Rostou ceny nemovitostí, hypotéky jsou dražší a přísnější, ale o mnoho lépe na tom nejsou ani nájmy. Nakonec nejvíce záleží na finanční situaci, zda je lepší žít v nájmu nebo koupit byt na hypotéku.

Číst celé...


Jak na likvidaci vozidla?

2.
leden

Nic netrvá věčně a i krásné nové vozidlo se jednoho dne stane nepojízdným autovrakem. Rozpadlé a rezavějící autovraky zaparkované v ulicích či kdekoliv jinde nejen nepůsobí pěkně, ale také negativně ovlivňují životní prostředí. Proto existuje zákon, který upravuje způsob a postup, jak správně naložit s autovrakem.

Číst celé...


5 důvodů, proč si sjednat cestovní pojištění na hory

1.
leden

Při balení na zimní dovolenou málokdo myslí na všechny ty špatné věci, ke kterým by mohlo dojít. Proč také? Na dovolenou se přece lidé těší a chtějí si volné dny užít naplno a bez zbytečných starostí. To však neznamená, že nemohou mít “pojistku” pro všechny případy.

Číst celé...