Mnoho řidičů havarijní pojištění podceňuje a připadá jim jako zbytečnost. Opak je pravdou, jelikož toto dobrovolné pojištění může přijít vhod jak majitelům novějších, tak i majitelům starších vozů. Ti ocení hlavně jistotu nižších cen. A kdy se vyplatí danou pojistku mít?

Nehoda je samozřejmostí
Představte si situaci, kdy způsobíte nehodu. Škodu poškozenému samozřejmě zaplatí vaše povinné ručení . Kdo ji zaplatí vám? Nikdo. Tedy v případě, že nemáte havarijní pojištění . Pokud sjednané je, jednoduše vše nahlásíte jako pojistnou událost.

Zapomínat nesmíme ani na to, že havarijní pojistka hradí škody v rámci různých nehod. V podstatě je jedno, zda narazíte do jiného účastníka silničního provozu, vrazíte do budovy nebo stromu, či snad vylétnete ze silnice. To vše jsou nehody, jejichž škoda bude proplacena.

Myslete i na riziko případné krádeže
I to se může stát. A o to více, pokud je vaše auto spíše novější. I v takovém případě se hodí mít havarijní pojištění, jelikož máte jistotu toho, že stačí celou krádež nahlásit jako pojistnou událost. Pokud se automobil nenajde, znamená to, že vám pojišťovna proplatí cenu vašeho automobilu a vy tak máte možnost pořídit si nový. I to je velké pozitivum, které havarijní pojistka má.

Počítejte i s různým poškozením vozu
O jaká rizika se jedná? Může to být třeba vandal, stejně jako se může jednat třeba o přírodní živel, kterým jsou kroupy, padající větve, stejně jako se může jednat i o povodeň. I to jsou faktory, které přímo souvisí s tím, že bude naše vozidlo poškozeno. A kdo případnou škodu zaplatí? U nepojištěných je to samozřejmě samotný vlastník vozidla. Ten, kdo však má sjednané havarijní pojištění, ten se může plně spolehnout právě na to, že za něho to udělá samotná pojišťovna. I to je velké plus dané pojistné ochrany. Získat ji v některých případech lze doslova i za pár stovek korun českých.