Cestovní pojištení – rybaření

Cestovní pojištení – rybaření

17. 4. 2016
|
Délka čtení: 5 min.

Cestování po světě nemusí být nutně spojeno jenom s poznáváním zajímavých míst, nebo s odpočinkem na pláži. Je stále více lidí, kteří mají opravdu různorodé koníčky. A mezi takové rozhodně patří také rybaření. Co když vyrážíte do zahraničí? V takovém případě by se vám měla hodit pojistka. Nikoliv ale jenom ta klasická, jelikož mnohem lepší je uzavřít takové cestovní pojištění do zahraničí, které se přímo na rybaření hodí. Podívejme se na jeho možné parametry.

Úraz je základ

I když se na první pohled jeví rybaření jako bezpečný sport, ne vždy tomu tak je. Pád do vody, zranění na lodi, nebo řada dalších problémů mohou být spojeny s ošetřením v nemocnici. Pokud pojistku máte, zaplatí všechny výdaje pojišťovna. Samozřejmě zapomínat byste neměli na to, že některé rybářské výpravy jsou poměrně adrenalinové a tak u pojišťoven spadají do rizikovější kategorie. Tu je dobré využít, jelikož jinak hrozí, že běžná pojistka daná rizika nepokrývá. Proto si sjednejte cestovní pojištění online.

Myslete i na možnou škodu

I ta při rybaření není nic neobvyklého. Pokud vyrážíte do zahraničí, berete si s sebou jenom to nejnutnější. Proto si výbavu, potřebné pomůcky, ale i plavidla půjčujete až na místě. Co když cokoliv z toho poškodíte? Často to musíte zaplatit. Aby to nebylo z vaší kapsy, existuje pojištění odpovědnosti. I to může být součástí cestovní pojistky, kterou si před odjezdem na ryby sjednáte. Díky ní tak dané škody zaplatí pojišťovna.
Jsou ale i škody, které způsobí někdo vám. Třeba vám zcizí vaše pruty, a to na letišti, nebo na vašem hotelovém pokoji. Co dělat v tomto případě? I zde se hodí mít svá zavazadla jako taková, specielně i tuto sportovní výbavu pojištěnu zvlášť. Mnoho pojistek poté zohledňuje nejenom to, že je vám odcizena, ale uhradí také škody například i v situacích, kdy dojde k poškození. I tato finanční pomoc se rozhodně hodí.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • Lyžařky na svahu
    30. ledna 2024|Jana Březinová
    Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

    Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

  • Padající lyžař
    08. prosince 2023|Petr Pohůdka
    Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

    Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

  • Zahraniční studenti v univerzitní aule
    09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
    Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

    Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

  • muz-dostava-ockovani-do-ramene
    04. listopadu 2023|Jana Březinová
    Očkování při cestách do zahraničí

    Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

  • letovisko-egypt
    31. října 2023|Nikola Zatloukalová
    Nejoblíbenější destinace Čechů

    V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?

  • El Hierro - Kanárské ostrovy
    24. října 2023|Nikola Zatloukalová
    Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

    Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

  • Ospalý muž s kufrem na letišti - jet lag
    18. října 2023|Nikola Zatloukalová
    Jak zvládnout jet lag a nepřijít o půlku dovolené

    Dlouhý let na dovolenou s sebou často přináší jet lag. Ten vás může potkat především při cestování přes více časových pásem. Mezi jeho hlavní projevy patří ospalost. S jeho zvládnutím vám může pomoci nejen melatonin, ale také dostatečný pitný režim.

  • Vánoce v Egyptě - velbloud v santovské čepici
    17. října 2023|Richard Zona
    Vánoční kouzlo ve slunečném Egyptě: Užijte si vánoční pohodu pod palmami

    Vánoční oslavy v Egyptě mají své vlastní tradice, které je poněkud odlišují od těch českých. V první řadě, pro místní obyvatele mají Vánoce hluboký náboženský význam, neboť Egypt je historicky spojen s biblickými událostmi.

  • Muž s letenkami, pasem a mobilním telefonem na letišti
    11. října 2023|Nikola Zatloukalová
    Flexibilní letenky: Co to je a na co si při koupi dát pozor?

    Nezrušitelné letenky jsou minulostí. Změna termínu letu i zrušení letenky jsou možné. Dejte si pozor na to, že ne každá změna je zdarma. Například u Emirates začíná cena za změnu letenky na 3 700 Kč. Cena se pak mění v závislosti na tarifu, v němž byla letenka zakoupena. A jak to mají ostatní letecké společnosti?

  • Pár sedí nad mapou a ukazuje na Mexiko
    11. října 2023|Petr Pohůdka
    7 rizikových destinací podle MZV

    Na východ Ukrajiny, do dlouhodobě nestabilního Afghánistánu nebo Sýrie byste se teď nejspíš nevydali. S bezpečnostními hrozbami ale musíte počítat i při cestování do dalších zemí. Jak aktuálně vypadají rizikové destinace podle ministerstva zahraničních věcí? Některé země byste v podobném výčtu možná nečekali.